Balíkový dopravce DPD otevřel v Praze na Smíchově v rámci projektu magistrátu a Technické správy komunikací své druhé cyklodepo. Společnost již přes rok využívá sdílené cyklodepo na Florenci, odkud doručila přes 38 tisíc zásilek, více než polovinu celkového objemu zásilek depa, kde působí i jiní přepravci.

Nový projekt na Smíchově se stává dalším místem, odkud budou pěší a cyklokurýři s nulovými emisemi doručovat balíčky tentokrát na druhém břehu Vltavy. Firma podle předběžných odhadů plánuje, že začátkem roku 2022 by z mikrodepa Anděl mohlo doručovat až šest pěších kurýrů a čtyři cyklokurýři. To by bylo zhruba třikrát více než během roku 2021 v prvním mikrodepu na Těšnově. Ještě před oficiálním spuštěním cyklodepa Anděl se odtud v rámci pilotního provozu podařilo během několika dnů doručit více než 1300 zásilek.

„Již dříve jsme se zavázali doručovat do roku 2025 v Praze a Ostravě pouze nízkoemisně a cyklodepo na Andělu je tohoto projektu nedílnou součástí,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD. „Ekologické doručování v rámci poslední míle je pak jasným pozitivním trendem a budoucností v logistice, kterou jednoznačně podporujeme a jsme průkopníkem udržitelného doručování nejen v Česku, ale i ve světě.“

Související

DPD počítá s tím, že v brzké budoucnosti otevře podobná mikrodepa v rámci dalších českých měst a to ideálně opět ve spolupráci s místní samosprávou. Stejně tak neustále roste flotila nízkoemisních dodávek, některé navíc nyní v hlavním městě při svých cestách měří množství prachových částic ve vzduchu. DPD bude tato data sdílet, tak aby si každý mohl na webové aplikaci ověřit kvalitu ovzduší v okolí svého bydliště v Praze.

Související