Na severu Čech vznikne nový technologický park VGP Park Ústí nad Labem City. Projekt se nachází v blízkosti centra města a zároveň pouhé dva kilometry od dálnice D8 propojující Prahu a Drážďany.

Areál vyroste na brownfieldu v místě bývalé sklárny Avirunion. Na ploše o rozloze téměř 11 hektarů vybuduje developer a vlastník industriálních a logistických nemovitostí VGP více než 52 tisíc čtverečních metrů pronajímatelných ploch určených zejména pro logistické firmy. V současné době projekt disponuje veškerými povoleními umožňujícími zahájení výstavby.

„Výběr vhodné lokality je prioritou u všech našich logistických parků,“ vysvětluje David Plzák, country manager VGP pro Českou republiku. „Ústí nad Labem se nám osvědčilo nejen díky své průmyslové tradici, ale také vynikající dopravní dostupností jak do Prahy, tak blízkého Německa. I z toho důvodu zakládáme již třetí park v regionu - v tomto případě blíže centru města Ústí nad Labem, což z něj činí ideální místo pro logistiku poslední míle.“

Související

Ústí nad Labem je významným ekonomickým a správním centrem severních Čech, disponujícím dostatkem kvalifikované pracovní síly. V areálu VGP vzniknou celkem tři haly cílící na zelený certifikát BREEAM ve stupni minimálně Very Good – tedy ve vysokém standardu a s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost. Budoucí nájemci jistě ocení i výběr lokality. Park totiž bude vzdálen pouhé tři minuty jízdy od centra města a 5 minut chůze od vlakového nádraží. V přímé blízkosti se nachází i několik zastávek městské hromadné dopravy (autobusů a trolejbusů).

VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků (ve vlastnictví nebo zajištěných) o rozloze 10,49 milionu čtverečních metrů a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků.

Související