V německém Erlensee zahájil v pondělí 27. prosince provoz Christmas-Hub. Mezinárodní logistický provider Dachser jím reaguje na zvýšené požadavky na přepravy mezi Vánocemi a Novým rokem. Hub pokrývá zakázky na distribuci po Evropě i od českých zákazníků – pobočka Dachser Kladno je s Christmas-Hubem spojena přímou denní linkou sběrné služby.  

V období po vánočních svátcích obvykle dochází k výraznému poklesu zásilek. V letošním roce, charakteristickém přerušením globálních dodavatelských toků, je poptávka po přepravách silnější, a tak se do vánočního projektu Dachser Christmas-Hub zapojil i Dachser v České republice. Zákazníci z Česka tak měli možnost pro přepravy v posledním týdnu v roce využít systémového, plně digitalizovaného řešení. 

Související

Z kladenské pobočky každý den odjížděla do Erlensee přímá linka, tam se zásilky zkonsolidovaly a naložily na další přímé linky do celé Evropy. Z Christmas-Hubu jich odjíždělo na 47. Logistická síť Dachseru tak zůstala plně funkční i v období mezi Vánocemi a Novým rokem. Christmas-Hub byl v provozu do pátku 31. prosince 2021.

Související