Logistický park Panattoni Park Týniště čeká rozšíření. S investicí přichází nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund (CREIF). Fond tak diverzifikuje své portfolio, které se jinak zaměřuje na kombinaci potravinářských provozoven doplněných o prodejce zboží denní potřeby.

Nová investice umožní doplnit existující halu v Týništi nad Orlicí vybudovanou v předchozí etapě z roku 2020 a pronajatou společnosti Cataler z koncernu Toyota. Nyní vzniknou dvě další haly s plochou 26 tisíc metrů čtverečních skladovacích a průmyslových ploch. Park tak získá celkovou pronajímatelnou plochu zhruba 40 tisíc metrů čtverečních.

„Nové haly budou vybudovány dle aktuálních standardů ESG,“ říká Josef Šilhánek, ředitel DRFG Real Estate. „S využitím pokročilých technologií budou maximálně šetrné k okolí a životnímu prostředí. Obě nové budovy cílí na získání mezinárodní certifikace BREEAM.

Stavitelem nových hal je developerská společnost Panattoni, která se zaměřuje na průmyslové nemovitosti. „Expanzí Panattoni Parku Týniště získá region severovýchodních Čech chybějící výrobní a skladovací kapacitu. V okolí měst Hradec Králové, Pardubice a Rychnov nad Kněžnou je již od roku 2018 nulová neobsazenost. Podnikatelům hledajícím v současnosti v této oblasti nové prostory, budou obě nové budovy k dispozici již v polovině letošního roku. Panattoni Park Týniště leží mezi dálnicí D11, která spojuje východní Čechy s Prahou a D35, jejíž výstavba má být v následujících letech pro stát prioritou. Díky D35 se otevře propojení Čech a Moravy, a proto věříme, že neobsazené prostory budou atraktivní nejen pro regionálně silný e-commerce sektor,“ vysvětluje Pavel Sovička, ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Související

Logistický park je nyní ve výstavbě a měl by být dokončen letos v létě. Prvním nájemcem další fáze logistického parku bude dopravní a logistická společnost C.S.Cargo. Ta zde zahájí provoz skladu české značky domácích elektrospotřebičů Concept.

DRFG projektem posiluje svou pozici v atraktivním realitním segmentu průmyslových a logistických nemovitostí. Ty se v období posledních let ukázaly jako komerční vítěz vzhledem k situaci spojené s koronavirovou pandemií a lockdowny. Atraktivitě sektoru přispěla sílící obliba e-commerce, jehož fungování je závislé na moderních skladovacích plochách a tlaku na navýšení zásobovacích kapacit. Tomu odpovídá i neobsazenost těchto prostor, která ve třetím čtvrtletí loňského roku dosáhla celorepublikově pouhých 2,5 procenta, což je historické minimum. Neobsazenost by měla i nadále klesat.

Související