Letecká nákladní doprava zažívá v současnosti podle představitelů společnosti cargo-partner další boom – nejen kvůli nedostatku kapacity z důvodu zrušených letů s cestujícími, ale také kvůli rostoucímu odklonu od námořní přepravy směrem k letecké přepravě. Tento trend zesílila řada faktorů a vývoj urychlilo také přetížení přístavů v Evropě, Americe a Asii.

Poptávka po spolehlivých řešeních letecké přepravy je na vzestupu, zejména v automobilovém, high-tech a maloobchodním sektoru. Společnost cargo-partner nabízí komplexní charterový program, aby zákazníkům pomohla zachovat jejich dodavatelské řetězce.

Mezi Vídní a Chicagem každý týden

Od konce roku 2021 nabízí společnost cargo-partner týdenní charterový program z Vídně na mezinárodní letiště Chicago O'Hare, protože v poslední době si zákazníci na této trase stále více žádají řešení leteckou přepravou. Letiště Vídeň slouží jako ideální uzel pro střední a východní Evropu, zatímco Chicago je strategickým výchozím bodem pro distribuci na středozápadě Spojených států.

Společnost cargo-partner navíc na obou místech provozuje vlastní sklady a může tak nabízet flexibilní řešení typu door-to-door. Tato služba je vhodná pro kusové zásilky všech typů a společnost dokáže díky své rozsáhlé síti nabízet komplexní celní služby a služby logistiky poslední míle. „Společnost cargo-partner rozpoznala poptávku zákazníků po vysoce časově kritických přepravách na této trase a je schopna zajistit okamžitou dostupnost i nejrychlejší možné doby odezvy," vysvětluje CEO společnosti cargo-partner, pan Stefan Krauter, proč bylo rozhodnuto rozšířit úspěšný charterový program.

Další chartery mezi Asií a Evropou

Společnost cargo-partner poskytuje již od jara 2020 pravidelné nákladní charterové lety z Hongkongu do Budapešti se třemi odlety týdně a také dvakrát týdně lety z Budapešti do Čeng-čou a zpět. Součástí tohoto programu jsou také jedenkrát týdně lety z Frankfurtu do Čeng-čou a z Čeng-čou do Kolína nad Rýnem. Tyto charterové služby byly zřízeny jako dlouhodobý program pro zajištění kontinuity.

Související

Společnost cargo-partner navíc od jara nabízí novou sběrnou službu s týdenními odlety z Hanoje a Ho Či Minova Města do Mnichova, Frankfurtu a Vídně. Toto řešení „od dveří ke dveřím“ zahrnuje vyzvednutí z jakéhokoli místa ve Vietnamu a doručení do konečného místa určení v Evropě.

Senzace v Linci: Antonov-124

Naléhavý požadavek na dopravu od zákazníka ze segmentu lifestylu nedávno přichystal vzácnou podívanou na letišti v Linci.

Objednávka zahrnovala vyzvednutí na dvou místech ve Vietnamu, přípravu k přepravě na 287 paletách, kompletní celní odbavení a následnou další distribuci zboží.
Objednávka zahrnovala vyzvednutí na dvou místech ve Vietnamu, přípravu k přepravě na 287 paletách, kompletní celní odbavení a následnou další distribuci zboží.
Foto: Cargo-partner

Tým společnosti cargo-partner v Linci spolu s kolegy ve Vietnamu zorganizoval časově kritický transport z Hanoje do Lince, a to charterovým letem letadla Antonov An 124. Náklad tvořilo zboží o hmotnosti více než 92 tisíc kilogramů a celkovém objemu 550 metrů krychlových. Objednávka zahrnovala vyzvednutí na dvou místech ve Vietnamu, přípravu k přepravě na 287 paletách, kompletní celní odbavení a následnou další distribuci zboží v západní Evropě pomocí celkem dvanácti kamionů.

Související