Spolupráce přepravní společnosti VCHD Cargo s poskytovatelem balíkových služeb GLS Germany započatá v loňském roce zahrnuje pravidelné přepravy z německého regionu v okolí Drážďan. Díky nasazení flexibilní techniky a využívání systému střídání řidičů dosahuje česká přepravní firma velmi krátký doručovacích časů.

„Při realizaci zakázek těžíme z know-how našich zkušených řidičů z České republiky a možnosti střídání posádek a vozidel během vykládky na trase do středních Čech," vysvětluje Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo. „Souprava se dvěma plně naloženými výměnnými nástavbami C745 pojme 36 palet, což je o devět procent více než u běžného návěsu. To přináší benefit nejen ve vyšší ložné kapacitě, ale zároveň také snižuje uhlíkovou stopu našich přeprav.“

VCHD Cargo při přepravách pro GLS v Německu využívá speciální výměnné nástavby a univerzální tažná vozidla schopna přizpůsobit se různé odstavné výšce i nízkoložná tažná vozidla typu low-deck. Všechna motorová vozidla odpovídají nejvyššímu emisnímu standardu Euro 6.

Související

Celkově firma disponuje flotilou 200 tahačů a 180 návěsů, které jezdí na 73 pravidelných linkách po celé Evropě. Společnost využívá na dálkových trasách dvouposádky a systém střídání posádek, což jí umožňuje dosahovat krátkých doručovacích časů i do vzdálených destinací.

„Naše služby využívají logistické, balíkové, výrobní a retailové společnosti, které oceňují naši flexibilitu a spolehlivost dodávek. To je v současné době, kdy na trhu chybí řidiči i vozidla, ten největší benefit,“ dodává Petr Kozel.

Související