Dlouhodobá smlouva posílí charterový program Dachser Air & Sea Logistics na trase mezi Hongkongem a Evropou smlouvy. Logistická společnost tak bude mít k dispozici spolehlivé letecké nákladní kapacity v období od začátku letošního roku do března 2024.

V budoucnu bude Dachser provozovat Boeing 747-400F na trase Hongkong–Lutych (Liège) a zpět. Letadlo odlétající v pevně stanovených časech pojme až 100 tun nákladu. 

„Poptávka po leteckých přepravách je na historickém maximu,“ říká Timo Stroh, head of global Air Freight skupiny Dachser. „Kapacity v leteckých přepravách jsou extrémně nedostatečné. My se proto budeme i nadále spoléhat na silnou síť s našimi vlastními kapacitami a budeme plánovat včas, s predikcemi a v dlouhodobém horizontu.“

Aby předešel problémům s odbavením, působí Dachser Air & Sea Logistics na menších letištích, jako je Lutych v Belgii. Tato destinace je dobře napojená na firemní síť pozemních přeprav, což urychluje proces vyzvedávání a doručení. 

Související

„V integrované síti dokážeme nabídnout kompletní řešení z jednoho zdroje – od výrobce až ke koncovému zákazníkovi,“ uvádí Timo Stroh. „Zejména v náročných dobách vyžaduje zajištění stabilních a spolehlivých tržních operací inteligentní a kreativní řešení.“

Související