Spojené státy jsou pro Gebrüder Weiss místem, kde postupně rozvíjí své logistické služby. Nedávno společnost otevřela novou pobočku v El Pasu na hranicích země s Mexikem. Tato příhraniční aglomerace ve státě Texas se má v budoucnu stát centrem pro přepravu celovozových zásilek mezi Mexikem a USA.

El Paso je šestým největším městem Texasu a nachází se na dálnici vedoucí ze západního na východní pobřeží Spojených států. Je hlavním hraničním přechodem pro zboží cestující mezi Mexikem a Spojenými státy. Strategická je také poloha z hlediska leteckého spojení s některými z největších dopravních uzlů ve Spojených státech včetně Chicaga, metropolitní oblasti Dallas/Fort-Worth a Los Angeles.a hlavním hraničním přechodem pro zboží putující mezi Mexikem a Spojenými státy.

Související

„Pozice Mexika jako místa výroby pro americký automobilový, ocelářský a textilní průmysl je stále důležitější. Díky naší nové pobočce v El Pasu můžeme nyní našim zákazníkům nabídnout přeshraniční přepravní služby se zaměřením na celovozové zásilky,“ vysvětluje Mark McCullough, country manager společnosti Gebrüder Weiss USA.

Gebrüder Weiss působí v USA od roku 2017. Od tohoto data se tento logistický poskytovatel stabilně etabloval na trhu a neustále rozšiřuje svou síť. Logistické služby pro leteckou a námořní dopravu, pozemní dopravu a přepravní i skladovou logistiku nyní nabízí celkem osm poboček: Chicago (ústředí), Atlanta, Boston, Dallas, El Paso, Los Angeles, New York a San Francisco.

„Otevření pobočky v Texasu je dobrou zprávou i pro české zákazníky Gebrüder Weiss. El Paso je důležité pro export českých společností do jihozápadní části Spojených států amerických, ale také jako logistická brána do Mexika,“ dodává Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. 

Související