Poté, co skupina Kuehne+Nagel oznámila svůj závazek poskytnout Ukrajině pomoc ve formě logistických služeb v hodnotě 10 milionů švýcarských franků, se tým Emergency & Relief Logistics se sídlem v dánské Kodani spojil s velkými humanitárními organizacemi a rychle zorganizoval pomocnou misi. Z emirátu Šardžá ve Spojených arabských emirátech vzlétl v úterý 29. března ukrajinský Antonov An-124 Ruslan, jedno z největších nákladních letadel na světě, a přepravil 111 tun pomoci ze skladu UNICEF v Dubaji ještě téhož dne do Polska. Zboží bylo poté převezeno kamiony na Ukrajinu.
„Jedná se o aktuálně nejrychleji eskalující humanitární krizi na světě. Pohotovost, s jakou reagujeme, je proto rozhodující. Vzhledem k tomu, že vzdušný prostor nad Ukrajinou zůstává uzavřen pro civilní lety, umožnil nám tento bezplatný charterový let přepravit obrovské množství životně důležitých zásob během několika hodin do Polska, odkud dále putovaly na Ukrajinu,“ říká Jean-Cédric Meeùs, šéf globální dopravy v oddělení zásobování UNICEF.
„Díky našemu dlouholetému a důvěryhodnému partnerství s UNICEF jsme mohli tuto pomoc pro Ukrajinu velmi rychle připravit. Je velice symbolické, že jednu z největších dodávek humanitární pomoci můžeme uskutečnit právě ukrajinským letounem Antonov. Jsem vděčný našim partnerům, zúčastněným stranám a všem kolegům z Kuehne+Nagel, kteří podporují náš závazek vůči ukrajinskému lidu,“ dodává Detlef Trefzger, generální ředitel společnosti Kuehne+Nagel International AG.
Kolegové napříč skupinou Kuehne+Nagel podporují Ukrajince prostřednictvím probíhající interní iniciativy jak v kancelářích, tak ve skladech po celém světě. Na týmy Kuehne+Nagel se při přepravě darů rovněž spoléhá řada zákazníků.
Donedávna mohly logistické a přepravní společnosti využívat též služeb ukrajinského kolosu An-225 Mrija (česky Sen), největšího dopravního letadla světa. Nedlouho po vypuknutí války na Ukrajině bylo ale značně poškozeno při ruském útoku na letiště Hustomel, jeho oprava může podle odborníků trvat roky.