Národní pivovar Budějovický Budvar se vydává cestou odpovědného podnikání a udržitelné dopravy. Do své flotily zařadil první tahač na zemní plyn Iveco S-Way.

Zemním plynem poháněné vozidlo s motorem Cursor 13 LNG má výkon 460 koní a na zadní nápravu přenáší krouticí moment přes 12stupňovou robotizovanou převodovku. Dvě nádrže o objemu 540 litrů umožní dojezd až 1600 kilometrů na jedno naplnění.

„V Budějovickém Budvaru chceme přistupovat zodpovědně a poctivě ke všem oblastem výroby i distribuce našeho piva, dopravu nevyjímaje. Máme radost, že jsme vozový park mohli rozšířit právě o Iveco S-Way NP a učinit tak další krok směrem k udržitelnější budoucnosti,“ uvedl Vojtěch Lechner, manažer dopravy Budějovického Budvaru. 

Související

Dealerství Iveco pro vedení Budvaru připravilo speciální prezentace na téma LNG, společné jednání se společností GasNet a rovněž umožnilo testování vozidla v přímém provozu pivovaru. „Iveco S-Way NP je dlouhodobě oblíbeným modelem v potravinářském průmyslu,“ řekl Petr Kučera ze zastoupení italského výrobce. „Díky osazené pohonné jednotce Cursor 13 LNG je velice šetrné k životnímu prostředí a plní tak náročné normy tohoto odvětví.“

Související