Nové parkoviště vybudovala na brownfieldu přiléhajícím k budově sídla společnost VCHD Cargo. Parkoviště zahrnuje manipulační a skladové plochy a jeho celková plocha přesahuje 16 tisíc čtverečních metrů, na které se vejde více než 30 nákladních a 50 osobních vozidel.

Řidiči mohou na novém parkovišti odstavit kamion při střídání s kolegou na další lince, mohou si zde pohodlně zaparkovat a vyřídit administrativní a personální záležitosti na centrále či nechat vozidlo přes noc, pokud se z linky vracejí na večer domů. Kromě toho zde kamiony čekají na pravidelné čištění a dezinfekci před další jízdou a v neposlední řadě poskytují řidičům jistotu, že s porouchaným, ale pojízdným vozidlem nemusejí hledat jiné alternativy před tím, než je přijme servis. V rámci školicích a výukových programů VCHD Cargo zde také budou probíhat názorné ukázky například manipulace s výměnnými nástavbami.

„Flotila naší společnosti čítá na 210 vozidel. Jezdí s nimi na 310 řidičů, pro které se snažíme zajišťovat komfortní podmínky pro výkon jejich náročného povolání,“ uvádí Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo. „Jedním z velkých problémů je možnost bezpečně a pohodlně s kamiony parkovat. Proto jsme se rozhodli rozšířit stávající omezené prostory pro parkování a zajistit našim řidičům pohodlný přístup přímo k naší centrále.“

Související

Povrch nového parkoviště je z betonu, kterého se použilo téměř 400 krychlových metrů. V rámci výstavby vznikly nové chodníky lemující administrativní budovu, šest vsakovacích studní a dešťová kanalizace, veřejné osvětlení a rozvody s více než 30 bezpečnostními kamerami. Vstup na parkoviště je na vjezdu i výjezdu umožněn pouze načtením registrační značky osobního nebo nákladního vozidla. Na parkovišti bylo zasazeno přes 50 stromů a stovky keřů, které přispějí k oživení parkoviště a v budoucnu parkovací plochu příjemně zastíní.

Letecké záběry centrály VCHD Cargo v Kladně s novými parkovacími plochami

Související