Plány na odbavování zásilek z Asie představila Česká pošta tento týden na kontrolním dnu, v nově stavěné hale v Ostrava Multimodal Parku. Státní podnik má v plánu dovézt do Mošnova každý den 14 leteckých palet s balíky z Číny a v co nejrychlejším režimu je propustit do distribuce na území celé Evropy.

Kontrolní den se zaměřil na dvě klíčové oblasti – proces clení zásilek a podporu personálního náboru. V něm Česká pošta aktuálně monitoruje dopravu a dostupnost linek do průmyslového parku, aby pokryla své směny a co nejlépe vyhověla zaměstnancům, kteří do Mošnova nově zamíří. Celkem by jich mělo být do konce příštího roku 350, ale již v červnu spustí národní operátor komunikační náborovou kampaň v ostravském regionu.

„Pro zaměstnance máme připravené standardní benefity naší společnosti, typicky pětitýdenní dovolenou, multisportkartu, příspěvky na penzijní pojištění a podobně. Aktuálně jednáme i o náborovém příspěvku,“ říká Martin Kment, ředitel Divize logistiky České pošty.

Související

Plánem České pošty je odebrat dosavadní přepravu ostatním evropským zemím jako je Belgie, Maďarsko nebo Polsko. Proto již nyní probíhají intenzivní jednání s čínskými partnery, kterým chce Česká pošta nabídnout mnohem rychlejší a efektivnější proces propuštění zásilky na území Evropské unie. „Letiště již zkušenosti s tímto typem carga má, chceme navázat a rozšířit tuto praxi a stát se uzlem pro balíkové zásilky z Asie,“ konstatuje Martin Kment.

Kontrolní den, jehož se zúčastnili zástupci letiště Leoše Janáčka v Mošnově, celní správy i zástupci města Ostravy potvrdil záměr spustit logistické centrum České pošty k 1. září letošního roku.

Související