Představenstvo Kuehne+Nagel International AG jmenovalo s platností od 1. srpna 2022 svým novým členem Hansjörga Rodiho. V této funkci převezme zodpovědnost za oblast silničních přeprav a nahradí Stefana Paula, který se počínaje stejným dnem stane novým generálním ředitelem skupiny Kuehne+Nagel.

Hansjörg Rodi (1966) ve skupině Kuehne+Nagel od roku 2016 zastával různé řídicí pozice. Aktuálně zodpovídá za její vedení v Evropě, kde má společnost téměř 44 000 zaměstnanců. Logistikou se zabývá přes 25 let a má bohaté zkušenosti s managementem v jejích různých sférách. Vystudoval ekonomii, doktorský titul získal na Vestfálské univerzitě v německém Münsteru.

S čistým obratem 3,7 miliardy eur za rok 2021 a zhruba 9700 zaměstnanci je divize silničních přeprav Kuehne+Nagel jedním z celosvětově největších poskytovatelů služeb na poli pozemní přepravy. Zákazníci Kuehne+Nagel se mohou spolehnout na maximální flexibilitu i kvalitu služeb, ať už se jedná o standardní sběrnou službu, anebo celovozové (FTL) či kusové (LCL) zásilky. Za rok 2021 činil objem zásilek procesovaných touto obchodní jednotkou 24,4 milionu kusů.

Související

Nástupcem Hansjörga Rodiho v čele evropské divize Kuehne+Nagel bude Jens Drewes (1969). Od roku 1997 pracoval na různých manažerských pozicích v asijských pobočkách skupiny a od roku 2013 zodpovídá za její působení v oblasti Asie a Tichomoří.

Související