Stabilita a flexibilita v náročných časech – tato maxima se ukázala jako vzorec úspěchu pro společnost cargo-partner. Poté, co v roce 2020 celosvětový obrat poprvé překročil hranici jedné miliardy eur, zaznamenal poskytovatel mezinárodní přepravy a logistiky v loňském roce další nárůst. Ve srovnání s referenčním obdobím se obrat společnosti zvýšil o 72 procent a v roce 2021 dosáhl více než 1,8 miliardy eur.

Inovativní řešení a rozšíření sítě

CEO Stefan Krauter je spokojen s pozitivním výsledkem: „Včas jsme si uvědomili, co bude během covidové krize důležité a rychle jsme zareagovali přizpůsobením našich interních procesů a portfolia našich služeb. Dále jsme posilovali naši dlouhotrvající přítomnost ve střední a východní Evropě a Asii a pronikli jsme i na strategicky důležité nové cílové trhy otevřením kanceláří ve Spojeném království, Řecku, Severní Makedonii, Austrálii a naposledy v Indonésii. Jdeme tam, kde nás naši zákazníci potřebují, se zaměřením na udržitelný růst naší společnosti a na rozvoj dlouhodobých vztahů s klienty.“

V železniční FCL dopravě zpracoval cargo-partner v loňském roce 15 tisíc TEU – téměř o 40 procent více než v roce 2020, přičemž objemy železniční přepravy LCL vzrostly ze 66 tisíc na 110 tisíc metrů krychlových. I když je služba přes Novou hedvábnou stezku momentálně pozastavena z důvodu ukrajinského konfliktu, cargo-partner poskytuje alternativy prostřednictvím své velmi úspěšné služby „Adria Express Service“ mezi Asií a Koperem, jakož i přizpůsobená charterová řešení. Zásilky námořní přepravy také dosáhly v roce 2021 rekordní úrovně 318 tisíc TEU, a to i přes napjatou situaci na trhu.

Boom v letecké přepravě, růst silničních přeprav a skladové logistiky

Poskytovatel logistiky dosáhl jednociferného nebo dvouciferného růstu ve všech oblastech z hlediska objemu, ale největším tahounem prodeje byly historicky vysoké přepravní ceny. Nejsilnější růst byl zaznamenán v letecké přepravě, kde tonáž za rok 2021 vzrostla z více než 180 tisíc t na necelých 240 tisíc t. Tento nárůst o více než 32 procent lze připsat zejména rozsáhlé nabídce charterových a nouzových řešení, po kterých je již určitou dobu rostoucí poptávka zákazníků.

Rozšířená nabídka služeb silniční přepravy a skladování společnosti cargo-partner přispěla v roce 2021 k růstu o 19,3 procenta v segmentu nákladní dopravy/logistiky. Globální skladové prostory vzrostly z 260 tisíc metrů čtverečních na více než 280 tisíc metrů čtverečních, přičemž cargo-partner investoval do nových skladových kapacit v Německu, Chorvatsku, Slovinsku, Číně, Thajsku a v dalších zemích. Tento růst se samozřejmě odráží i na počtu zaměstnanců: cargo-partner přijal v roce 2021 více než 500 nových zaměstnanců a v současnosti zaměstnává 3900 lidí ve 40 zemích.

Související