Nedostatek pracovníků trápí řadu oborů, logistika není výjimkou. Společnost Geis se s tím vypořádává i formou prevence – o své zaměstnance se stará kontinuálně, což snižuje fluktuaci. Dlouhodobá péče o zaměstnance je jednou z firemních priorit.

V situaci, kdy byla a stále trvá nízká nezaměstnanost jsou firemní benefity pro řadu lidí shánějících novou práci rozhodujícím faktorem. Co se osvědčilo v Geisu? Hlavně možnost vybrat si výhodu podle svých potřeb, proto jich mají k dispozici hned celou řadu.

Všichni zaměstnanci logistického providera se mohou dále vzdělávat a rozvíjet, například formou on-line vzdělávacích kurzů, které v době pandemie získaly na velké oblibě. Platforma Seduo nabízí přes 300 odborných videokurzů a lidé z Geis se jim mohou věnovat i v pracovní době. U některých pozic existují navíc speciální rozvojové plány. Někteří zaměstnanci také využívají individuální výuky cizích jazyků, které pro svoji profesi potřebují a chtějí se v nich zdokonalovat.

Související
11 minut čtení
S nedostatkem pracovníků se logistické firmy potýkají už celé roky, přitom se potřeba lidí v oboru stále zvyšuje, aktuálně i s prudkým rozvojem...

„Ačkoliv je situace na trhu práce stále poměrně dramatická, kvalifikovaných lidí je málo, my nepociťujeme výrazné změny v počtu a typu nabíraných pozic. Nepanuje u nás velká fluktuace, lidé hledající stabilitu a dlouhodobou spolupráci jsou u nás spokojeni,“ říká HR manažerka Geis CZ, Jaroslava Šindelářová.

Přestože se Geis během své 30leté historie na českém trhu výrazně rozrostl, stále jde o firmu rodinného typu, která klade důraz na základní hodnoty a mezilidské vztahy. Šindelářová dodává: „Pro spokojenost zaměstnanců je důležité, aby jim sedla nejen náplň práce a byli pro ni dostatečně kvalifikováni. Při výběrovém řízení dbáme i na to, abychom potenciálním zaměstnancům přiblížili naši kulturu, seznámili je s kolegy a podobně.“

Firma také dbá na podporu maminek s malými dětmi. Nabízí jim kontakt s firmou a možnost spolupráce na pár hodin týdně v případě, že odešly na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou. Návrat do zaměstnání jim ulehčují nejen neporušené kontakty a přehled o dění v oboru, ale i možnost neplaceného volna po nezbytně nutnou dobu pro zabezpečení dětí. Několik maminek využívá po návratu také zkrácených úvazků, aby se mohly při práci věnovat více i rodině.

V oblasti zaměstnaneckých výhod Geis klade důraz zejména na odpočinek, aktivní využívání volného času, péči o zdraví a zdravý životní styl. Standardem je pětitýdenní dovolená pro všechny zaměstnance, a to bez nutnosti odpracovat několik let pro společnost. Zaměstnancům Geis přispívá na zdraví a kulturu formou poukázek, lidé mají možnost využívat i kartu Multisport.

Velmi často využívaným benefitem je možnost zvýhodněného volání, který lze využít pro celou rodinu. Geis nabízí ve spolupráci s bankou i výhodný bankovní účet včetně zpětného bonusu nebo nákup nových vozidel se slevou. Firma se také rozhodla přispívat na stravování a penzijní připojištění. Geis nezapomíná ani na životní jubilea a pracovní výročí. 

 Řada dalších aktivit

Geis je také hlavním partnerem závodu Geis Baby Duathlon Karlovy Vary. Ten probíhá vedle Českého poháru v triatlonu pro dospělé s názvem City Triathlon Karlovy Vary. Děti zaměstnanců v závodě startují bezplatně. Pracovníci se mohou zdarma účastnit i extrémního běžeckého závodu B7, který vede přes devět hlavních vrcholů Beskyd. Geis organizátory Beskydské sedmičky totiž podporuje logistickými službami.

Vedle toho se sami kolegové aktivně zapojují do sportovního dění – někteří jezdí společně na vodu nebo se jako tým účastní běžeckých závodů. Zaměstnanci se často zapojují i do charitativních běhů. Společnost Geis za ně uhradí startovné a lidé tak mohou svými aktivitami přispívat na dobročinné účely. Tímto způsobem podpořili třeba Ligu vozíčkářů nebo organizaci ADRA a její sbírku pro Ukrajinu, kde se umístili na 2. místě z téměř 800 týmů. Takové akce dle zkušeností dost výrazně posilují pozitivní klima mezi lidmi ve firmě.

Za jeden provaz také táhnou prostřednictvím zaměstnanecké sbírky, která přispívá lidem se zrakovým handicapem. Nadace Naše Světluška díky nim poskytuje prostředky na nákup vhodného štěněte a všeho, co potřebuje, než je zařazeno do výcviku, na který přispívá stát. Díky těmto financím je zabezpečen první rok života štěněte, které po absolvování výcviku bude pracovat pro konkrétního zrakově postiženého člověka. Před pár týdny se narodilo štěně královského pudla, jež dostane od zaměstnanců společnosti nejen finanční podporu, ale i jméno.

Aktivní zapojení zaměstnanců Geis do charitativních činností je vidět i při probíhající krizi na Ukrajině. Mimo zmíněného běhu individuálně přispívají na sbírku, kterou finančně podpořila celá firma. Navíc kolegům z Ukrajiny a jejich rodinám nabízejí ubytování ve svých nemovitostech, k čemuž je firma i finančně motivuje. Pomáhají také doplnit zásoby krevních bank.

Související