Nově otevřená průmyslová hala o rozloze osm tisíc čtverečních metrů v Panattoni Parku Týniště na Rychnovsku poskytne společnosti C.S.Cargo moderní zázemí k provozování skladu pro českou značku domácích elektrospotřebičů Concept. Nadstavbou nad logistickými službami pak bude kompletní příprava zboží podle požadavků zákazníků společnosti Concept.

Průmyslový park v Týništi nad Orlicí rozšiřuje společnost Panattoni od loňského podzimu, kdy na základě poptávky po volných prostorách zahájila výstavbu dvou hal o rozlohách 16 a 9 tisíc čtverečních metrů. Nájemcem právě dokončené poloviny první haly je dopravní a logistická společnost C.S.Cargo. Ta zde nalezla vhodné místo pro expanzi svých služeb v oblasti e-commerce.

„Chtěli jsme pro našeho klienta vybudovat jedno společné distribuční centrum pro český trh, které zkonsoliduje veškeré logistické činnosti od vykládky kontejnerů až po provozování e-shopu. Díky nasazení našich zaměstnanců a partnerů a dlouholetým zkušenostem v logistice se nám to i při současných ne zcela příznivých podmínkách z hlediska rostoucí inflace a nedostatku materiálů podařilo v rekordním čase, říká Petr Volák, generální ředitel C.S.Cargo.

Související

Na osmi tisících čtverečních metrů plochy v průmyslovém parku Panattoni Park Týniště tak má nyní C.S.Cargo k dispozici celkem 10 tisíc paletových míst. Ve skladu vybaveném nejmodernější technikou bude probíhat vykládka zboží dovezeného z výroby, jeho třídění, balení a odeslání či rozvoz podle požadavků zákazníků společnosti Jindřich Valenta – Concept.

„V souvislosti s expanzí prodejů jsme spolu s C.S.Cargo hledali prostory v blízkosti centrály naší společnosti. Vhodná lokalita a moderní vybavení skladu nám umožní zrychlit a zjednodušit distribuci zákazníkům a maximálně zefektivnit naše logistické procesy. Za velmi přínosné považuji i možné rozšíření skladových prostor v případě potřeby, říká Jindřich Valenta, majitel společnosti Jindřich Valenta – Concept.

„V Týništi nad Orlicí jsme začali působit již před 10 lety zahájením výstavby první haly pro společnost Assa Abloy. Těší mě, že jsme mohli na tento úspěšný projekt navázat právě s logistickou společností C.S.Cargo. Společnými silami tak umožňujeme další růst lokálním podnikatelům. Věřím, že pro ekonomický rozvoj regionu bude projekt Panattoni Park Týniště velkým přínosem,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Aktuální rozšíření Panattoni Parku Týniště o dvě nové haly je prvním společným projektem Panattoni a nemovitostního fondu Czech Real Estate Investment Fund (CREIF). Fond se zaměřuje primárně na regionální retail parky s dominantní váhou prodejců potravin a zboží základní potřeby (potraviny, lékárny, drogerie a podobně) a dále na logistické stavby a objekty lehké výroby.

Související