Rakouská společnost cargo-partner spustila druhou fázi rozšiřování svého skladu v Lublani, a to dříve, než bylo původně plánováno. Dodatečná skladová budova navýší skladové prostory ze současných 25 tisíc na celkových 39 100 čtverečních metrů. Investice v hodnotě 12 milionů eur by měla být plně funkční v listopadu tohoto roku a její součástí bude kromě nejmodernějšího logistického vybavení také přistávací dráha pro drony.

Logistické centrum otevřela společnost cargo-partner v bezprostřední blízkosti lublaňského letiště v září 2019. Společnost, která je jedním z předních poskytovatelů logistiky ve Slovinsku, zaznamenala v posledních dvou letech strmý obchodní růst, a to navzdory mnoha výzvám v odvětví logistiky. Vzhledem k vysoké poptávce po skladových prostorech a funkcích podporujících elektronické obchodování a ideální poloze v blízkosti letiště v Lublani se společnost rozhodla předčasně navýšit svou skladovací kapacitu. Rozšíření bylo původně plánováno na období mezi lety 2024 a 2026.

S důrazem na integrovaná logistická řešení

Výstavba nové skladové budovy na severní straně stávajícího areálu začala v únoru a rozšířením vznikne 30 nových pracovních míst. Nová budova nabídne více než 18 tisíc paletových míst na třech podlažích o úhrnné ploše 14 100 čtverečních metů. Část zařízení bude věnována elektronickému obchodu, včetně „drive-in“ výdejního místa pro osobní vyzvednutí nebo vrácení balíků. Cargo-partner navíc plánuje postavit přistávací dráhu pro drony přímo u nové části skladu a v blízké budoucnosti bude pracovat na získání požadovaných povolení k provozu.

Související

„Nový sklad nám umožní nabídnout dodatečné skladovací kapacity, jichž je v současnosti na trhu nedostatek. Toto moderní zařízení bude zároveň fungovat i jako centrum pro fulfilment, kde budeme poskytovat veškerou technologickou a IT podporu, kterou online maloobchodníci potřebují,” říká Viktor Kastelic, jednatel společnosti cargo-partner ve Slovinsku. Firma působí ve Slovinsku od roku 1996 a a tuto zemi považuje za jeden z nejdůležitějších uzlů pro své obchodní operace v regionu střední a východní Evropy. Tamní pobočka nabízí kompletní škálu dopravních a logistických služeb ve dvou lokalitách – v Koperu a Lublani – a v současnosti má téměř 140 zaměstnanců.

Nová kapacita také v chorvatském Záhřebu

Nové logistické centrum otevřela cargo-partner rovněž v chorvatském Záhřebu. Zařízení se nachází v blízkosti letiště Franjo Tuđmana, přímo u dálnice A11. Sklad zahrnuje 12 tisíc čtverečních metrů skladového prostoru, 13 500 paletových míst a 900 čtverečních metrů mezipatra, prostor pro cross-dock a vyhrazený prostor pro služby s přidanou hodnotou, jako je vychystávání, balení a konsolidace.

Související