Poskytovatel smluvní logistiky GXO Logistics se sídlem ve Spojených státech oznámil uzavření strategických partnerství s polskou organizací Supply Management Leaders, Českou logistickou asociací a usiluje o podobnou dohodu s organizací Arilog v Rumunsku.

„Tato partnerství jsou pro nás obrovskou příležitostí podělit se o naše znalosti z oblasti logistiky a představit osvědčené postupy prostřednictvím průmyslových konferencí a workshopů, prohlídek našich logistických center či výuky ve školách,“ řekl Jean Luc Bessade, výkonný ředitel GXO pro střední a východní Evropu. „Naši odborníci na logistiku si vyměňují názory, zkušenosti a znalosti v oblasti logistiky a řízení dodavatelského řetězce s dalšími experty v tomto odvětví. Jsme tedy potěšeni, že můžeme být součástí tohoto produktivního a vzájemně prospěšného vztahu.“

Společnost GXO působí ve střední a východní Evropě od roku 2001 a provozuje více než dvě desítky logistických center po celém Polsku, České republice a Rumunsku s přibližně 2500 zaměstnanci a téměř 700 tisíci metry čtverečních skladových prostor. Nová strategická partnerství posílí přítomnost GXO na těchto důležitých trzích.

Reakce z Česka, Polska a Rumunska

„Naším hlavním posláním je již téměř 30 let vytvářet a rozvíjet prostředí zaměřené na nejdůležitější logistická témata a jejich uplatnění v obchodní realitě. Věříme, že společnost GXO přispěje k posílení naší sítě a rozvoji zájmu o logistiku,” řekl Václav Cempírek, prezident České logistické asociace. „Vítáme GXO do našeho sdružení jako člena, který přináší mezinárodní rozměr a know-how získané ze spolupráce s klienty zastupujícími hlavní průmyslová odvětví, dodal Andrzej Zawistowski, člen představenstva polské organizace Supply Management Leaders.

Související

Společnost GXO využívá své znalosti a zkušenosti k vývoji špičkových automatizovaných řešení, čímž otevírá plný potenciál logistiky pro místní i mezinárodní zákazníky například v v oblastech e-commerce, módy či FMCG.

Adriana Palasan, zakládající členka a viceprezidentka rumunské logistické asociace Arilog, konstatovala: „V letošním roce Arilog slaví 20 let od svého založení. Jsme rádi, že můžeme oslavit tento milník společně s GXO jako řádným členem naší organizace a společně pokračovat v podpoře odborného vzdělávání v prostředí dodavatelských řetězců, osvědčených postupů a komunikace mezi všemi našimi členy.“

GXO Logistics se sídlem ve Spojených státech je globálním poskytovatelem smluvní logistiky. Firma s celkovou hodnotou 430 miliard dolarů těží z rychlého růstu e-commerce, automatizace a outsourcingu. S přibližně 95 tisíci zaměstnanci působí ve více než 850 logistických centrech o celkové ploše téměř 20 milionů metrů čtverečních. GXO spolupracuje s předními světovými tzv. blue chip společnostmi na zvládnutí složitých logistických výzev pomocí technologicky vyspělých řešení dodavatelského řetězce a velkých projektů v oblasti e-commerce.

Související