Internetový obchod Alza.cz začal v rámci vlastní dopravy AlzaExpres nabízet u doručení objemných spotřebičů instalaci bez dlouhého čekání. O montáž se již druhý den od objednání zboží včetně víkendů postarají kurýři při doručení.

Firma rozhodla rozšířit svou flotilu proškolených kurýrů, kteří zvládnou zboží na místě rovnou zapojit a připravit k okamžitému použití. Reaguje na vysoký zájem o instalační služby při doručení.

„Z naší praxe víme, že pokud si zákazník objedná k doručení i montáž, nechce na tuto službu čekat několik dalších dní. Chce mít své spotřebiče nebo televizi plně funkční ideálně ihned. Navýšením kapacity AlzaExpresu chceme přinést tuto službu všem nakupujícím bez rozdílu, a to i v těch nejodlehlejších částech republiky,“ říká Tomáš Anděl, strategický provozní ředitel Alza.cz. „Pomocí vlastní dopravy můžeme také lépe dohlížet na kvalitu i rychlost doručení a s ohledem na rozvozovou oblast plánovat logistiku tak, aby měl zákazník zboží doma co nejrychleji.“

Související

Pro tuto službu Alza využívá nejen svá velkokapacitní logistická centra, ale i regionální překladiště a sklady na pobočkách. AlzaExpres tak může doručit a nainstalovat pračky, lednice i další objemné produkty jako velké televize již následující den, a to i o víkendu. Stejně tak lze během nákupu zvolit pro dopravu objednávky i kterýkoliv jiný den. Den předem e-shop potvrdí dvouhodinový slot, kdy zboží plánuje přivézt, aby na kurýra nemuseli čekat celý den. 

Standardní služba AlzaExpres zahrnuje výnos spotřebiče až na místo, zapojení a odvoz starého přístroje i obalového materiálu. K tomu si lze navíc přiobjednat uvedené montážní služby jako například instalaci vestavných spotřebičů nebo připevnění televizoru na zeď. V případě zakoupení vestavného spotřebiče a jeho instalace zároveň mohou objednávající ušetřit díky snížení sazby DPH na spotřebič na 15 procent. Alza.cz snižuje při splnění zákonných podmínek tuto sazbu automaticky již během objednávání.

Související