Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, zahájila spolupráci s Donio, crowdfundingovou platformou pomáhající lidem plnit jejich podnikatelské a životní sny. Zakladatelům komerčních projektů na Donio nabídne Zásilkovna zázemí nejširší sítě výdejních míst v České republice, včetně Z-BOXů, automatických výdejních boxů a svoji mobilní aplikaci Zásilkovna, a to vše za zvýhodněnou cenu 65 korun za doručení jedné zásilky. Spolupráce má za cíl zjednodušit život zakladatelům projektů, kteří po dosažení cílové částky rozesílají svým přispěvatelům často i tisíce odměn.

„V Zásilkovně začínajícím projektům moc fandíme, protože si dobře pamatujeme na počátky našeho podnikání. Jakákoliv logistická a finanční úleva je pro zakladatele projektů velká pomoc, proto jsme se je rozhodli podpořit a nabídnout jim naše výdejní místa a naši aplikaci včetně zvýhodněné ceny za doručení zásilky. Věříme, že tímto způsobem podpoříme dobré věci, které dělají Českou republiku lepším a hezčím místem na zemi,“ komentuje spolupráci Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, do které patří také Zásilkovna.

Vedle exkluzivní ceny má posílání zásilek přes Zásilkovnu další výhody pro zakladatele projektů i dárce. Není potřeba žádné papírování, údaje pro doručení stačí vyplnit v mobilní aplikacieaku Zásilkovny, většina zásilek je doručena do druhého dne. Podání i vyzvednutí zásilky probíhá v široké síti výdejních míst Zásilkovny, kterých je v ČR více než 7300 a přibližně tři tisíce v dalších zemích v Evropě. Zakladatelé projektů budou moci využívat mobilní aplikaci Zásilkovna, která dlouhodobě patří k nejoblíbenějším na trhu. Díky tomu je poslání i vyzvednutí zásilky velmi jednoduché a dostupné.

Související

Mise české crowdfundingové platformy Donio je nabídnout každému možnost změnit svůj životní příběh. Nesoustředí se jen na dobročinné sbírky, ale podporuje i kulturní, společenské a cestovatelské projekty, na které dárci přispívají výměnou za speciální odměny, které souvisí přímo s projektem. Odměnou tak může být například vstup na premiéru, tričko nebo nově vydaná knížka. Rozesílka odměn se ale značně prodraží, proto do hry vstupuje Zásilkovna, která nabízí pro Donio zakladatele ceny už od 65 Kč za zásilku.

„Na projekt KPsychologovi, pomáhající lidem zdarma na cestě za psychologem, se přes Donio vybralo neskutečných 172 979 korun od 396 milých přispěvatelů. Velká část vybraných peněz putovala na výrobu odměn a pak také na jejich distribuci a odesílání,” popisuje průběh crowdfundingu zakladatelka projektu KPsychologovi Tereza Hrušková. „Spolupráce se Zásilkovnou by nám umožnila využít peníze tam, kde jsou opravdu potřeba. Díky uspořené částce za dopravu by mohl projekt fungovat zdarma i nadále, a to o celý měsíc.“

Spolupráce Donio a Zásilkovny ale slevou na poštovném nekončí. Do budoucna plánují firmy užší integraci produktů a zautomatizování rozesílání odměn díky aplikaci Zásilkovny. „Donio i Zásilkovna mají v úmyslu všem projektům do začátku co nejvíce ulehčit. Proto věnujeme v Donio každému zakladateli individuální péči, pomoc s vedením projektu a stále vymýšlíme nové cesty, jak být nápomocní. Díky Zásilkovně můžeme do budoucna zjednodušit a zlevnit proces rozesílání odměn, který zabírá u větších projektů spoustu času. V hlavě mám už ale hned několik dalších nápadů, jak odměnovou sekci projektů ještě vylepšit,“ naznačuje další směřování koordinátorka odměnového crowdfundingu na Donio Lucie Hanáčková.

Související