V maďarském Szigetu vybuduje Alza své první logistické centrum v Maďarsku. Alza.hu již podepsala dlouhodobou smlouvu o nájmu s investorem a developerem logistických parků GLP. Sklad o rozloze 22 tisíc čtverečních metrů se stane prvním logistickým centrem e-shopu mimo domovské trhy Česka a Slovenska. Stavba již byla zahájena a její dokončení je plánováno na třetí čtvrtletí tohoto roku.

Alza.cz díky novému logistickému centru se 40 místy pro příjem zboží z dodávek i nákladních automobilů výrazně zrychlí distribuci zboží v Maďarsku. Jeho součástí bude kromě skladu o rozloze více než 20 tisíc čtverečních metrů také showroom a AlzaDrive se samostatným vjezdem pro bezkontaktní odběr zboží přímo z automobilu. Společnost tak pokračuje v dosavadní úspěšné spolupráci s developerem GLP, se kterým již otevřela například GLP Park Praha Chrášťany disponující 40 tisíc čtverečních metrů. 

„Maďarsko je naším důležitým a dynamicky rostoucím trhem, proto jsme se rozhodli otevřít zde naše první zahraniční logistické centrum, díky kterému budeme disponovat tisíci produkty k okamžitému odběru přímo na místě a zároveň nám to umožní výrazně zkrátit průměrnou dobu doručení,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz. „S GLP máme dosud bezproblémovou zkušenost z Česka i Slovenska, bylo tedy logickou volbou s nimi pokračovat i nyní.“

Související
4 minuty čtení
Alza.cz v polovině října otevřela nové logistické centrum v GLP Parku v Chrášťanech u Prahy. Jeho součástí je showroom specializovaný na velké...

„Se společností Alza máme nadstandardní spolupráci, protože jsme opakovaně prokázali, že dokážeme vybudovat komplexní projekty pro e-commerce distribuci, a to i pro ty nejnáročnější zákazníky, mezi které Alza patří. Tato oblast se rozvíjí extrémně rychle a lídr trhu, jakým Alza je, potřebuje partnera, který mu umožní vybudovat jeho vizi moderní logistiky. Těší nás, že naše know-how a dlouhodobé partnerství pomáhá Alze s expanzí do Maďarska,“ říká Jan Palek, ředitel GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Související