Nový sklad společnosti Vermont, která na českém, slovenském a maďarském trhu výhradně zastupuje prémiové značky jako je Gant, Karl Lagerfeld, Diesel a další, bude disponovat automatizovaným řešením založeným na technologii AutoStore. Tu dodá společnost Element Logic. Společnost Vermont do skladu v Bratislavě investuje desítky milionů euro. Instalace systémů na ploše s výměrou téměř 1 750 metrů čtverečních začala ve středu 1. června. Dokončení je naplánováno již na první polovinu letošního srpna. Díky systému AutoStore se výrazně zvýší efektivita skladu a rychlost zpracování objednávek.

Letos v srpnu, kdy bude sklad uveden do provozu, se společnost Vermont stane prvním provozovatelem systému AutoStore na Slovensku. „Bude to revoluce ve slovenské (a potažmo české a maďarské) logistice a ve fashion logistice zvláště,“ uvádí Lukáš Baudyš, Logistic Director ve společnosti Vermont Holding a. s. a dodává: „Odvětví internetového prodeje módy je momentálně na vzestupu a s tím se pojí vysoké nároky na efektivitu skladů. Díky automatizaci skladu získáme významnou konkurenční výhodu, protože se tak zásadně zrychlí a zpřesní všechny logistické procesy. Systém AutoStore a ostatní prvky automatizace nás posunou mezi logistickou špičku.“

Instalačnímu procesu předchází detailní analýza operačních procesů ve společnosti Vermont. „Snažili jsme se samozřejmě najít co nejefektivnější řešení pro Vermont,“ vysvětluje CEO Element Logic Jindřich Kadeřávek.

Související

Díky systému AutoStore se výrazně zefektivní využití plochy ve skladech. „Koupě vlastního skladu, systému AutoStore a ostatní automatizace a technologie je investicí, která nás výrazně posune v efektivitě, přesnosti a rychlosti. Jsou to kroky pro podporu našeho růstu a rozvoje,“ dodává Baudyš. „Doba trvání příjmu nového zboží se díky systému AutoStore sníží na jednotky hodin. Společnost Vermont tak bude schopná výrazně zrychlit i expedici jak na prodejny, tak na e-shop,“ doplňuje za Element Logic Jindřich Kadeřávek.

AutoStore je založený na kubickém skladovacím systému, který bude v případě bratislavského skladu sestávat přibližně ze 70 tisíc binů. Obsluhován bude 34 roboty. Mimoto budou součástí skladového systému také čtyři carousel porty a čtyři conveyor porty sloužící k zaskladňování a vychystávání.

Související