Skupina Packeta, která vlastní českou logisticko-technologickou společnost Zásilkovna, se zúčastnila největší e-commerce konference v Evropě Deliver. Na akci se pravidelně setkávají přední osobnosti byznysu a logistiky z desítek evropských zemí.

Packeta v čele se svojí CEO Simonou Kijonkovou a dalšími zástupci top managementu ze všech evropských firem ve skupině Packeta představila své produkty a služby, především roboty PackMany, ZBoxy, ekologické a samoobslužné automatické výdejní boxy, elektrokolo, na němž v rámci pilotního projektu rozváží zásilky v poslední zelené míli nebo prototyp auta na vodíkový pohon.

Skupina Packeta je dnes logistickým partnerem pro e-commerce v rámci střední a východní Evropy a funguje také jako digitální platforma pro internetové obchody do 34 zemí.

„Účast na akci evropského významu, jakým je Deliver, je pro nás nezbytností,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta. „Jsem ráda, že naše výstavní expozice budila velkou pozornost a mohli jsme naše služby a produkty představit zástupcům firem z celé Evropy. Jako jediná česká firma jsme rozhodně měli, co nabídnout. Jako první v České republice jsme přišli se Z-Boxy, které nepotřebují napojení do elektrické sítě a napájí se prostřednictvím solárních panelů, ve třech zemích Evropy jich nyní máme více než 3500 a řadíme se tak mezi přední evropské hráče v oblasti lockerů. Představili jsme také naše PackMany, v tomto specifickém způsobu sortingu jsme byli první v Evropě. Věřím, že nám desítky osobních schůzek s novými potenciálními partnery a získané kontakty pomohou s další expanzí na zahraničních trzích.“

Související

V letošním roce se Deliver konal na 4500 metrech čtverečních plochy, uskutečnilo se na 30 přednášek a 3500 předem smluvených osobních setkání. Do hlavního města Nizozemí dorazilo 1500 lídrů evropských firem a 120 vystavovatelů ze 40 zemí.

Související