Kolínská pobočka společnosti Gefco realizovala další zakázku pro poskytovatele poštovních a balíkových služeb. Celkem 213 lehkých užitkových vozů bylo transportováno do kolínské pobočky Gefco, postprodukčně upraveno v průběhu května a června distribuováno dle schváleného harmonogramu přímo na požadovaná místa předání u klienta, kterým je Česká pošta.

„Na jednom místě jsme schopni realizovat úpravy nových vozidel od poměrně jednoduchých polepů až po složité instalace v interiéru i exteriéru vozů. To vše ve stejné kvalitě, jako by tyto úkony byly provedeny přímo na výrobní lince. Klient tak šetří čas i náklady a co je důležité, vše se odehrává na jednom místě. Auta tedy není třeba několikrát převážet za různými službami, což v praxi prodlužuje dobu dodání upravených vozů, ale také generuje zbytečnou uhlíkovou stopu,“ popisuje benefity personalizace vozidel v kolínské pobočce Miloš Mrázek, obchodní ředitel divize LMP (Logistics for Mobility Players) pro region North-East Europe společnosti Gefco.

Související

Miloš Mrázek doplňuje, že instalace realizované v interiérech lehkých užitkových vozů nejen zvyšují komfort jejich užívání, ale současně prodlužují užitnou dobu aut: „Jde o nové, kvalitní vozy, jejichž životní cyklus je možné díky instalaci ochranných prvků významně prodloužit. V momentu sekundárního prodeje jsou díky ochranným prvkům v dobrém stavu, což zároveň zvyšuje jejich hodnotu.“

V listopadu 2020 Gefco ozunámila, že postprodukčně upravila pro Českou poštu více než tisíc lehkých užitkových vozů, které jí převezla  do 12 dep.

V rámci aktuání zakázky bylo upraveno:

* 60 ks vozů typu Transit Van L3H2

* 40 ks vozů typu Peugeot Partner Furgon L1

* 113 ks vozů typu Peugeot Partner Polocombi L2

Úpravy pro klienta realizoval tým expertů z kolínské pobočky společnosti. Postprodukční úpravy na míru byly provedeny jak v interiéru, tak i na exteriéru vozidel, konkrétně šlo o:

* instalaci 12V zásuvky v dosahu řidiče pod trvalým napětím

* montáž protiskluzové podlahy v nákladovém prostoru

* zabezpečení ochrany nákladového prostoru pomocí kompletního vnitřního obložení

* montáž přídavného osvětlení nákladového prostoru umožňujícího čtení textů na zásilkách uvnitř nákladového prostoru

* montáž zadní parkovací kamery včetně displeje v interiéru vozu

* polep brandingem poštovního distributora

* Pre Delivery Inspection

* natankování 10 litrů PHM, náplň do ostřikovačů, mytí, doplnění povinné výbavy vozu dle legislativy ČR včetně reflexních vest

* kontrolu baterií před expedicí a dodání sad návodů k použití

* u vozů typu Peugeot Partner Furgeon byly dodány též sady gumových koberců, u vozů Peugeot Partner Polocombi proběhla instalace zakrytí horní poloviny přepážky druhé řady posuvným plexisklem a přezutí sezónních pnemumatik. Pro přepravu vozů Gefco využilo nejen silniční, ale také ekologickou železniční dopravu.

Ve finální fázi tendru s Českou poštou je aktuálně zakázka na úpravy flotily čítající několik set aut s předpokládaným datem realizace od července do října 2022.

Související