Nové logistické zařízení připravuje k otevření mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic v Týništi nad Orlicí nedaleko Hradce Králové. V prostorách koncipovaných jako multi-user sklad o velikosti 8 000 čtverečních metrů s kapacitou 14 500 paletových míst bude poskytovat služby kontraktní logistiky. Na místě vznikne 25 nových pracovních míst. Zahájení provozu je naplánované na září 2022.

Nová budova skladu se nachází v Panattoni Parku Týniště nad Orlicí a je postavena podle nejnovějších standardů a cílí na splnění certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) v kategorii Very Good, která komplexně posuzuje ekonomickou, sociální a environmentální udržitelnost budovy. V budově budou instalovány nejmodernější skladové technologie a počítá se s využitím manipulační techniky na lithium-iontové baterie. Stejně jako v ostatních pobočkách a provozovnách společnosti Dachser zde bude využíván vlastní skladový systém (WMS) Mikado.

Nový sklad nabídne celkem 10 nakládací ramp, 8000 čtverečních metrů skladové plochy a 144 čtverečních metrů kanceláří. „Jsme rádi, že jsme v exponovaném okolí Hradce Králové našli prostory, které vyhovují našim vysokým standardům,“ uvádí Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic. „Týniště nad Orlicí navíc disponuje pro nás výhodnou polohou poblíž naší pobočky v Hradci Králové a další provozovny v Letohradu a těchto synergií plánujeme v budoucnu pro poskytování služeb kontraktní logistiky využívat.“

Související

Kontraktní logistika společnosti Dachser kombinuje vlastní globální přepravní síť s efektivním skladováním a individuálním poradenstvím. Součástí jsou také specifické služby s přidanou hodnotou dle požadavků zákazníka, jako je etiketování, speciální balení, ale i drobná předmontáž a další. Pro tyto speciální logistické služby bude mít Dachser v nových prostorách v Týništi nad Orlicí vyhrazené logistické zóny. Takové komplexní služby kontraktní logistiky pak umožňují nabídnout logistická řešení na míru pro velké a střední průmyslové a obchodní společnosti.

Související