Rohlík pomáhá tam, kde je třeba a vyzývá k tomu i své zákazníky. Od středy 27. července mají na Rohlik.cz možnost zakoupit voucher Donio, z něhož bude celá částka věnována na pomoc oblastem zasaženým požáry. Společnost se navíc spojila s vedením města Děčín a Národním parkem České Švýcarsko a posílá tamním evakuovaným a hasičům pomoc v podobě jídla a pití. Potřebujete také pomoci? Nebo víte o někom, kdo je v nesnázích? Napište na pomoclesum@rohlik.cz.

Požár v Českém Švýcarsku se hasičům po několika dnech za cenu velkého úsilí a nasazení nejmodernější techniky daří dostávat pod kontrolu. Málokdo čekal, jak dalekosáhké bude mít následky.  „V Rohlíku nás tato situace velmi zasáhla a hned jsme věděli, že musíme pomoci. Spojili jsme se s vedením města Děčín a NP ČS a hned vyslali první zásilku s vodami a občerstvením do Domova se zvláštním režimem v Děčíně, kde jsou evakuovaní lidé ze zasažených oblastí,“ říká Lutfia Volfová, tisková mluvčí Rohlik.cz .

Související

Společnost na svých sociálních sítích napsala výzvu, že pomůže jak bude moci a vytvořila pro ty účely speciální emailovou schránku pomoclesum@rohlik.cz. Na základě příspěvku se strhla vlna dotazů, zda i zákazníci mohou nějak pomoci. Lutfia Volfová k tomu dodává: „Spojili jsem narychlo síly s Donio a připravili charitativní vouchery v hodnotě 100, 300 a tisíc korun na podporu oblastí zasaženým požárem, které můžete zakoupit na Rohlíku. Celá darovaná  částka poputuje na podporu oblastí, které požár zasáhl.“

Další formou pomoci budou finanční prostředky, které generuje privátní značka Miil v rámci kompenzace uhlíkové stopy svých produktů. Společnost se zavázala, že pro neutralizace oxidu uhličitého poputují peníze na obnovu lesů v oblasti Hřenska. Stačí zakoupit jakýkoliv produkt Miil na Rohlik.cz a přispějete tak na výsadbu nových lesů.

Související