Odborníci z DB Schenker zajišťují logistickou podporu speciálních událostí, od mezinárodních sportovních, až po ty slavnostní společenské. Proto není divu, že si je Czech Masters, který je součástí DP World Tour (dříve) European Tour, opět vybral jako logistického partnera. Jejich spolupráce trvá již od roku 2014. Od té doby se DB Schenker stará o přepravu veškerého zázemí, kam patří mj. výsledkové tabule, nábytek a vybavení do hospitality stanů pro hráče a hosty, nápoje a samozřejmě také trofeje a golfové míčky.

Intenzivní přípravy trvající tři měsíce vrcholí jeden až dva týdny před turnajem, kdy do golfového resortu Albatross nedaleko Rudné u Prahy směřují desítky kamionů s materiálem. Ještě větší logistická výzva ale nastává hned po odehrání turnaje, jelikož je potřeba vše sbalit a znovu odvézt v rekordně krátkém čase dvou dnů. Jsou to desítky stanů, tribun a rozsáhlé zázemí pro hráče, diváky i televizní štáby.

„Služby oddělení SCHENKERsportsevent zahrnují nejen požadovanou pozemní, námořní či leteckou přepravu, ale také celosvětovou koordinaci přepravy, uskladnění a logistické služby na místě. Sportovní týmy, média nebo také hudební kapely často oceňují i možnost nechat si vyřídit veškeré celní formality, organizátoři akcí navíc poptávají i koordinaci distribučních procesů, management reklamních materiálů nebo 24hodinový monitoring,“ popisuje Pavel Trnka, který má v DB Schenker na starosti agendu sportovní logistiky. 

Související

S logistikou sportovních projektů a společenských akcí má DB Schenker bohaté zkušenosti. Národní týmy si globálního přepravce najímají u příležitosti Olympijských her, mistrovství světa či světových i evropských pohárů. V České republice je DB Schenker partnerem například Českého biatlonu. Podílí se také na běžkařském závodě Jizerská 50 a celé série SkiTour. V létě se specialisté z oddělení sportovní logistiky věnují běžeckém seriálu Běhej lesy a již tradičně i právě prestižnímu golfovému turnaji Czech Masters.

DB Schenker spolupracuje s CzechMasters už od jeho vzniku v roce 2014. Letošní, již osmý, ročník bude opět velmi sledovaný, velkým lákadlem zde bude účast anglického golfového profesionála Iana Poultera. Ten se divákům na jediném českém turnaji DP World Tour představí vůbec poprvé. Vyhrál již tři turnaje na PGA Tour a dvanáct na DP World Tour, dvakrát z toho se jednalo o akce World Golf Championships. Nejvíce se však proslavil během ryder cup klání.

Precizní přípravy golfového svátku i účast golfových celebrit jsou dobrým předpokladem k tomu, aby byl letošní ročník ještě lepší než ty předešlé.

Související