Lidem v Pákistánu postiženým ničivými povodněmi pomůže i nákladní divize Emirates SkyCargo. Dopravce zřizuje mezi Dubají a Pákistánem letecký most, který využívá nákladní kapacitu všech osobních letů Emirates do Pákistánu a je od minulého týdne bezplatně k dispozici organizacím sídlícím v největším světovém humanitárním centru International Humanitarian City (IHC). Důležité vybavení a zásoby, potraviny a další nouzové zboží tak může putovat přímo na pět letišť – Karáčí, Islámábád, Láhaur, Péšávar a Sialkot.

Aerolinie Emirates provozují 53 pravidelných osobních letů týdně do Pákistánu, kde nedávné přívalové deště způsobily katastrofální bleskové záplavy v celé zemi, které si vyžádaly přes 1100 mrtvých a miliony lidí zanechaly bez domova.

„Společnost Emirates je s Pákistánem silně spojena. Od našeho prvního letu do Karáčí v roce 1985 až do dnešních dnů neustále rozvíjíme vzájemně výhodná letecká spojení, která usnadňují podnikání, cestovní ruch a obchod mezi Spojenými arabskými emiráty a Pákistánem,“ uvedl Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates Group.

Související

Emirates patří mezi světové lídry v letecké dopravě a s organizací humanitární logistiky má již zkušenosti. V květnu 2021 nákladní divize Emirates SkyCargo během tří týdnů bezplatně přepravovala humanitární materiál z Dubaje do Indie, aby podpořila indickou komunitu při zvládání druhé vlny pandemie covid-19. V rámci humanitárního leteckého mostu Emirates India Humanitarian Airbridge věnovaly Emirates nákladní kapacitu na bezplatnou přepravu základních zásob, například stany pro humanitární pomoc a tisíce kyslíkových lahví a koncentrátorů, na letech do indických destinací.

Rovněž po explozích v přístavu Bejrút v srpnu 2020, které zdevastovaly mnoho částí libanonského hlavního města, společnost Emirates SkyCargo zvýšila počet svých nákladních letů do Libanonu a vyčlenila více než 50 letů na doručení kritické pomoci pro obyvatele postižených výbuchy.

Související