Síť evropské balíkové přepravy DPDgroup otevřela nové moderní depo v Otrokovicích, které bude obsluhovat převážně Zlínský kraj. Objekt vznikl revitalizací brownfieldu a je plně připraven na rozvoj elektromobility. Disponuje dvěma elektronabíječkami pro zákazníky a kapacitou na vybudování až 30 elektronabíječek pro dodávky. Při plném provozu depo odbaví kolem 19 tisíc balíků denně a doručovat je bude 140 kurýrů.

Na více než 10 tisících metrech čtverečních zde bude kromě kurýrů operovat 30 pracovníků a depo převezme trasy, které byly dosud navázány na depa ve Slušovicích a Blučině. DPD tak chce výrazně zefektivnit proces doručování v regionu, posílit zákaznický servis a dále rozvíjet strategii udržitelnosti.

Související

Otrokovice nabídnou podobnou velikost, jako má například pražské depo Unhošť, konkrétně 19 vrat pro kamiony a 143 vrat pro kurýrní dodávky. Depo je v současné chvíli vytápěné tepelným čerpadlem, je však už stavebně připravené na instalaci solárních panelů. Investorem projektu je společnost Optima a generálním dodavatelem Metrostav. 

Související