Nabídka městských logistických prostor developerské společnosti Prologis se rozšířila na více než milion metrů čtverečních. Prostřednictvím svého fondu PELF získala společnost 128 budov a šest developerských projektů situovaných v klíčových městských lokalitách od last-mile operátora Crossbay. 

Transakce je součástí strategické investiční iniciativy, která klade důraz na naplňování poptávky zákazníků po atraktivních výplňových projektech v městských oblastech. Akvizice pomáhá rozšířit dosah společnosti Prologis i její nabídku v Evropě.

Uzavřená transakce rozšiřuje evropské portfolio Prologisu o více než jeden milion metrů čtverečních, dosahuje hodnoty 1,585 miliardy eur a zahrnuje 128 objektů a šest nově vznikajících projektů v sedmi zemích EU o rozloze celkem 1,14 milionu metrů čtverečních.

„Tato akvizice je důkazem, že našim zákazníkům dokážeme zpřístupňovat další kvalitní městské logistické lokality i nabídnout nové příležitosti nad rámec nemovitostí. A to v blízkosti velkých populačních center, která odpovídají jejich expanzním potřebám,“ říká Ben Bannatyne, prezident společnosti Prologis v Evropě. „Právě hustota osídlení v dosahu logistických nemovitostí je v kontextu pokračujícího růstu e-commerce pro naše zákazníky stále důležitějším faktorem.“

Související

Všechny nabyté nemovitosti se nacházejí v hlavních populačních centrech, případně v jejich těsné blízkosti v Itálii, Nizozemsku, Španělsku, Německu, Francii, Belgii a Polsku. Z přibližně 85 procent těchto nemovitostí mohou jejich uživatelé do 30 minut obsloužit trhy s více než jedním milionem obyvatel.

Související