Developerská společnost CTP dokončila v CTParku Hradec Králové výstavbu první moderní haly s plochou přes 5000 čtverečních metrů. Halu již převzala do zkušebního provozu logistická společnost Geis.

Ve spolupráci s městem vybudovala CTP u průmyslové zóny také novou světelnou křižovatku napojenou na centrální systém města, která má přispět k vyšší plynulosti provozu na hlavním dopravním tahu. V současné době developer staví druhou halu, kterou plánuje dokončit na jaře 2023.

„Je skvělé, že se podařilo dokončit první halu, která má již svého nájemce, a nadále můžeme pokračovat k úspěšnému dokončení celého projektu,“ říká David Chládek, ředitel CTP pro Českou republiku. „Věřím, že CTPark Hradec Králové pomůže s rozvojem lokality a přinese mnoho nových příležitostí pro obohacení nejen podnikatelského prostředí v Královéhradeckém kraji. Rád bych také poděkoval představitelům města za spolu-práci, na základě které jsme nad rámec původního projektu provedli úpravy infrastruktury, které vedou ke zlepšení plynulosti dopravy v okolí areálu.“

Související

Na jaře 2023 bude dokončena druhá hala s rozlohou přes 7000 čtverečních metrů. Část budovy je již zasmluvněna nájemcem, který bude skladovat lékárenské zboží. K dispozici jsou ještě další dvě jednotky vhodné pro skladování, logistiku či lehkou výrobu. Součástí areálu jsou také CTBoxy nabízející tři funkce v jednom – malo-obchod, kancelář a prostory pro skladování nebo lehkou výrobu. Jednotky jsou ideální pro menší lokální firmy a různé komerční aktivity jako je e-commerce, autoservis a podobně

„Jsem moc rád, že se podařilo navázat se společností CTP smysluplnou spolupráci i přes historické události. Potvrzuje se, že společným jednáním je možné vyřešit prakticky každý složitý problém. Kromě toho, že na okraji města vzniká moderní areál, který rozšíří podnikatelské i pracovní příležitosti, spolupracujeme s developerem i na rozvoji města. Například dohromady vysazujeme v místních lesích šest tisíc dubů a k tomu stovky plodonosných dřevin v alejích,“ doplnil Alexandr Hrabálek, primátor města Hradec Králové.

Celý areál CTParku se vyznačuje využitím nejmodernějších technologií a konstrukčních řešení. Nebudou chybět prvky pro efektivnější a úspornější využívání zdrojů jako systémy na zadržování dešťových vod, využívání šedých vod, bezvodé pisoáry, chytrá LED světla a mnoho dalších. CTP dlouhodobě dbá na udržitelnost parků a také na jejich vliv na životní prostředí a přínos lokalitě. Park bude plný zeleně včetně stromové aleje, k dispozici bude cyklostezka, přibudou nové zastávky MHD, přechody pro chodce a další prvky přispívající k lepší dostupnosti celého areálu. Stejně jako všechny CTParky i tento areál bude certifikován v rámci hodnocení ekologické udržitelnosti BREEAM. 

Související