Logistická společnost DB Schenker a americký dopravce USA Truck oznámili dohodu, podle níž DB Schenker získá všechny kmenové akcie USA Truck v oběhu. Transakci v září schválili akcionáři společnosti USA Truck na mimořádném shromáždění. Akvizice umožňuje DB Schenker rozšířit pokrytí svých služeb a urychluje dlouhodobou růstovou strategii společnosti.

DB Schenker plánuje posílit působení nově získané společnosti v Severní Americe, a přitom zhodnotit své bohaté zkušenosti v oblasti mezinárodní logistiky. Na základě stávající sítě nákladní dopravy USA Truck v USA a Mexiku hodlá rovněž rozšířit své globální logistické služby v oblasti pozemní, letecké a námořní přepravy, jakož i komplexní řešení pro logistiku a řízení globálního dodavatelského řetězce.

„Je skvělé, že letos, kdy slavíme 150. výročí založení společnosti DB Schenker, u nás můžeme přivítat jednoho z předních poskytovatelů nákladní dopravy a logistiky. Společně posílíme naše hodnoty a zainvestujeme do zajímavých příležitostí k růstu a udržitelných logistických řešení pro nové i stávající klienty,“ uvedl k akvizici Jochen Thewes, generální ředitel společnosti DB Schenker.

Související

Společnost USA Truck byla založena v roce 1983 a poskytuje komplexní služby různorodým zákazníkům v Severní Americe, včetně více než 20 procentům společností z žebříčku Fortune 100. Vozový park nového partnera DB Schenker čítá přibližně 1900 nákladních vozidel, 2100 zaměstnanců a partnerství s více než 36 tisíci aktivními smluvními dopravci.

„Jsme nadšeni, že jsme našli partnera, který oceňuje naši bohatou historii a je úzce spjat s posláním a hodnotami společnosti. Také přináší další zdroje, které nám umožní navázat na téměř 40leté dědictví vedoucí pozice v oboru. Tato transakce přináší okamžitou a významnou hodnotu pro akcionáře společnosti USA Truck. Nabízí širší kariérní příležitosti pro naše zaměstnance a větší kapacitu i nabídku služeb, kterými můžeme podpořit zákazníky. Akvizice lépe připravuje USA Truck na realizaci jednoho z dlouhodobých cílů, a to stát se předním severoamerickým poskytovatelem dopravních řešení,“ říká James Reed, prezident a výkonný ředitel společnosti USA Truck.

V Severní a Jižní Americe je DB Schenker jedním z největších poskytovatelů integrovaných logistických služeb s více než 10 tisíci zaměstnanci v 123 pobočkách, kteří poskytují svým klientům distribuční služby na ploše více než 27 milionů metrů čtverečních.

USA Truck poskytuje komplexní kapacitní řešení široké a rozmanité zákaznické základně v celé Severní Americe. Divize Trucking a USAT Logistics kombinují rozsáhlé portfolio služeb v oblasti aktiv a lehkých aktiv a nabízejí vyvážený přístup k řízení dodavatelského řetězce, včetně služeb nákladní kamionové dopravy na míru, vyhrazené smluvní přepravy, intermodální přepravy a logistických služeb třetích stran. 

Související