První novinová společnost (PNS) přichází do průmyslově-obchodního parku vybudovaného investorem a developerem evropských průmyslových nemovitostí P 3 v centru Ostravy. Český distributor tiskovin kromě skladování halu využije pro třídicí linky na noviny a tisk.

Prostory PNS v P3 Ostrava Central zahrnou 1700 čtverečních metrů skladovací plochy včetně venkovního přístřešku a 300 čtverečních metrů kanceláří na míru. K nastěhování budou připraveny koncem prvního čtvrtletí příštího roku. „Jsem moc rád, že prohlubujeme spolupráci se společností PNS, která si již řadu let úspěšně pronajímá prostory v P3 Prague Horni Počernice a věřím, že také v P3 Ostrava Central najde přesně takové zázemí, které pro svůj rozvoj potřebuje,“ řekl Aleš Zacha, šéf developmentu P3 Logistic Parks v České republice.

„V našem ostravském parku jsme zatím pronajali téměř 15 tisíc čtverečních metrů a získali čtyři zajímavé nájemce z rozličných odvětví. Ve stávajícím trendu se chystáme pokračovat,“ dodala Tereza Nešlehová, Development Manager P3 Logistic Parks. Transakci pomohla zprostředkovat 108 Agency.

Související

Místopředseda představenstva společnosti PNS, Ondřej Vaňha k tomu dodává: „P3 Ostrava Central je pro nás ideální lokalitou zejména díky dobrému napojení na hlavní dopravní tahy, které jsou s ohledem na časovou náročnost distribuce tisku pro nás klíčové. Do nových prostor umístíme mimo jiné naši třídící linku, která nám v průběhu noci vytřídí více než 150 tisíc kusů časopisů a novin. Nové prostory budou sloužit také jako distribuční centrum pro více jak 2000 našich prodejních míst.“

Park P3 Ostrava Central se nachází v Dolní části Vítkovic. Po svém dokončení nabídne 44hektarový areál 157 tisíc čtverečních metrů pronajímatelných prostor a dalších 130 tisíc čtverečních metrů zeleně, včetně odpočinkových zón a fasád pokrytých rostlinami. Brownfield je připraven jak na výstavbu na míru, tak na spekulativní výstavbu. Od začátku roku 2022 všechny nově vystavěné haly P3 usilují o splněné přísných udržitelných standardů certifikace BREEAM Excellent. Mezi mnohá udržitelná řešení v parku patří LED osvětlení, které je energeticky úsporné.

Související