Průmyslová zóna v Hostomicích hlásí plné obsazení – poslední volná místa areálu zaplní mezinárodní logistické společnosti Maersk, Raben a výrobní společnost Exyte. Dánský Maersk převezme do užívání prostory o velikosti 14 tisíc metrů čtvrečních skladovací plochy, odkud bude distribuovat baterie do elektromobilů. Dalších 312 metrů čtvrerečních prostor pak bude sloužit jako kanceláře a sociální zázemí. 

Holandská společnost Raben obsadí celkově 2500 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, kterou využije pro své cross-dockové operace. Německá společnost Exyte Technology zde bude na ploše 6350 metrů čtverečních vyrábět technologie pro vybavení pracovišť s režimem čistého provozu (tzv. clean room). Panattoni Park Teplice South je dalším příkladem úspěšné revitalizace brownfieldu v portfoliu spolupráce mezi stavitelem průmyslových zón Panattoni a investiční skupinou Accolade.

„Těší mě, že jsme na trend zaplňování pronajímatelných prostor našich parků ještě před dokončením mohli navázat i industriálním areálem v Hostomicích na Teplicku. Úspěšně tak můžeme završit plánovanou revitalizaci a sanaci slavných skláren, které byly neodmyslitelně spjaty se zdejší lokalitou. Území opět plně nalezne smysluplné využití, jež pomůže ekonomicky celému regionu, a navíc bude daleko více šetrné k životnímu prostředí než původní výroba,“ říká Pavel Sovička, ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Související

„Kompletní pronájem dalšího průmyslového areálu jen dokresluje stabilní poptávku po nájemních halách, což opět ukazuje, že i v neklidné době přicházejí a expandují další společnosti z oblastí průmyslu, logistiky a e-commerce. Tento pokračující silný zájem nás velmi těší, o to více, že náš park v Hostomicích je hezkým příkladem pestrého soužití nájemců z různých odvětví v jednom areálu,“ okomentoval Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Skladování baterií pero elektromobily

Část logistické haly je dle požadavků společnosti Maersk vybavena celou řadou bezpečnostních prvků, které zaručují bezpečnou manipulaci s bateriemi pro elektromobily. Kromě kamer pro termální monitorování a požárních sprinklerů v regálech v celém skladu je prostor rozdělen na čtyři nezávislé, požárně odolné sekce.

Kromě skladování a balení zahrnují služby nabízené ve speciálním skladu hloubkovou kontrolu kvality, nabíjení baterií a další služby s přidanou hodnotou v rámci dodavatelských řetězců automobilového průmyslu. Jedná se tak o zcela unikátní provoz v rámci České republiky.

Panattoni Park Teplice South těží ze své strategické polohy. Průmyslový park se nachází u Evropské silnice E442, která zajišťuje přímé napojení na město Teplice a dálnici D8. Společnost Maersk navíc využije blízké železnice, díky které budou moci dovážet baterie pro elektromobily přímo z přístavních skladů nacházejících se v Hamburku, Bremerhavenu, Rotterdamu, Koperu či Rijece.

Sanace brownfieldu

Průmyslová zóna o celkové velikosti 32 500 metrů čtverečních vznikla na území bývalých skláren Kavalier, kde již po sanaci brownfieldu část dokončené haly užívá český prodejce sanitární techniky Sanitino, který převzal prostory o velikosti 5800 metrů čtverečních na konci loňského roku. V letošním roce proběhlo rozšíření těchto prostor na celkových 9300 metrů čtverečních. Poloautomatická hala vyniká nejnovějšími logistickými technologiemi a neobvyklým řešením se třemi patry. To umožňuje maximalizovat skladovací prostor, a tudiž zefektivnit a zrychlit proces balení a expedice zboží. Celá hala aspiruje na prestižní hodnocení „Excellent“ v rámci ekologické certifikace BREEAM.

Související