Výbor GS1 Czech Republic funguje jako řídicí orgán tuzemského zastoupení globální standardizační organizace GS1, která již padesát let vyvíjí a spravuje standardy pro automatickou identifikaci, sběr a sdílení dat v retailu, logistice a zdravotnictví. Zájmové sdružení právnických osob GS1 Czech Republic počátkem ledna oznámilo nové složení výboru.

Po úctyhodných osmadvaceti letech z funkce prezidenta GS1 Czech Republic odchází Jaroslav Camplík na zaslouženou penzi. Kolektiv GS1 Czech Republic mu děkuje za vše, co pro standardizaci vykonal, a přeje mu mnoho zdraví a elánu. Pozici prezidenta bude zastávat dosavadní viceprezident GS1 Czech Republic Pavel Moravec ze společnosti Nestlé Česko.

Novým viceprezidentem GS1 Czech Republic se stal Petr Beran ze společnosti Albert Česká republika. Členy výboru nadále zůstávají Jan Chmela (Hopi) za sektor logistiky, Jan Příhoda (Kodys) ze skupiny poskytovatelů technologických služeb, Luboš Rybár (Globus) a Jozef Šimo (Makro) za obchodníky a Petr Šyc (Mondelez Europe Procurement GmbH - odštěpný závod Česká republika) a Michal Weirich (Weleda) za skupinu dodavatelů.

Související

Pavel Moravec pracuje ve společnosti Nestlé od roku 2005, aktuálně na pozici CEE Digital/IS/IT & Sustainability. „Velmi pozitivně hodnotím komplexní aktivitu GS1 CR za celou dobu jejího působení na našem trhu. Z poslední doby jsou to především úspěchy při zavádění globální datové synchronizace jako efektivnější varianty zalistovacích karet a popularizaci problematiky datových standardů,“ říká Pavel Moravec. Na základních cílech, tj. podporovat standardizaci, a tím kvalitu pro identifikaci, sběr a sdílení dat v dodavatelských řetězcích, se podle něj nic nemění. Role GS1 v této oblasti zůstává zcela zásadní.

Čím je pro Pavla Moravce jeho profese přitažlivá? „Na FMCG sektoru mě nejvíc fascinuje a baví zcela jasná korelace mezi kvalitou celého procesního řetězce a výslednou spokojeností a úrovní servisu pro koncového zákazníka. Stejně tak značná dynamika prostředí, kterou je třeba skloubit s adekvátní mírou standardizace ve jménu efektivity, aniž by utrpěla schopnost reagovat na trendy a požadavky. To vnímám jako základní profesní výzvu a myslím, že nikomu, kdo se pohybuje v tomto odvětví, nehrozí stagnace.“

Související