Specialista v oblasti fulfillmentových služeb, společnost Dextrum Fulfillment, navázal spolupráci s Alza.cz, která prostřednictvím svého marketplace (online tržiště) nabízí možnost obchodovat jak menším rodinným podnikům, tak již zavedeným e-shopům, a to s marketingovou podporou renomované značky. Spolupráce s Dextrum Fulfillment zapojeným partnerům nabídne kompletní zajištění skladování a expedici zboží, takže provozování e-shopu bude nově mnohonásobně jednodušší a zároveň i levnější.

„Je nám ctí, že můžeme být partnery společnosti Alza, která je uznávanou jedničkou v českém online obchodování. A zároveň se nesmírně těšíme na výsledky, které naše spolupráce přinese celému českému e-shopovému prostředí. Díky našemu vzájemnému propojení odpadne provozovatelům e-shopů celá řada starostí, nemluvě o tom, že samozřejmě uspoří nemalé finanční prostředky. Věřím, že to pro mnohé bude impulsem k nastartování byznysu, se kterým například doteď váhali,“ říká Ivan Richtár, CEO Dextrum Fulfillment, s tím, že Dextrum bude v rámci spolupráce s Alzou nabízet zájemcům kompletní fulfillmentové služby.

Související

Pro tyto účely má Dextrum k dispozici moderní robotizovaný automatizovaný sklad, který vykazuje mimořádnou efektivitu a úsporu jak finanční, tak i časovou. S využitím inovativních technologií a autonomních robotů zajišťuje sklad procesy od příjmu zboží, přes skladování, až po vychystání objednávek, expedici zásilek a řešení reverzní logistiky pro zákazníky, kterými jsou v současnosti především e-shopy.

Zmiňovaný robotizovaný sklad pro e-commerce provozuje Dextrum Fulfillment od podzimu 2021 v paskově na Frýdecko-Místecku. řešení dodala Kvados Group.  Projekt společnosti Kvados, který zahrnul dodávku prvního robotizovaného skladu pro fulfillmentový provoz klienta Dextrum Fulfillment a popsali jsme jej ZDE, se umístil v silně obsazené soutěži časopisu Logistika v kategorii Top logistický projekt na pátém místě.

Jak lze vstoupit na Alza Marketplace

„Spolupráce s Dextrum Fulfillment nám umožní nabídnout partnerům napojeným na Alza Marketplace kompletní logistický proces včetně expedice zboží. V kombinaci s naší marketingovou podporou je to zejména pro menší e-shopy výrazná pomoc,“ říká Jan Pípal, Head of Marketplace v Alza.cz.

Partneři, kteří se chtějí na Alza Marketplace přidat, mají několik způsobů, jak to mohou udělat. Můžou se napojit napřímo a zboží dodávat z vlastního skladu, nebo využijí nové spolupráce Alzy a své zboží budou expedovat pohodlně ze skladů Dextrum, s kvalitní expedicí, nižšími náklady na skladování.

Využití těchto služeb je možné díky napojení e-shopů přes integrační platformu BaseLinker.

Vzhledem k inovativnosti řešení a využití moderních chytrých zařízení se Dextrum podílí také na osvětě a sdílení získaných zkušeností v oblasti Průmyslu 4.0 pro malé a střední podniky a umožňuje tak primárně českým firmám sdílet zkušenosti pro implementaci autonomních robotů do svých logistických procesů.

Společnost Dextrum Fulfillment zahájila oficiálně  provoz skladu v Paskově v říjnu roku 2021 a představila tak jako první v České republice nový prvek ve fulfillmentu pro e-commerce, a to robotizaci skladové logistiky. S využitím inovativních technologií a autonomních robotů zajišťuje společnost procesy od příjmu, skladování, až po expedici zboží a řešení reverzní logistiky pro zákazníky, kterými jsou v současnosti především e-shopy.

Související