Skupina Accolade, která investuje do moderních průmyslových nemovitostí po celé Evropě, aktivně rozšiřuje své působení ve Španělsku. Dánský obchodní řetězec zaměřený na prodej nábytku a bytové doplňky Jysk si nově pronajal prostory v jejím španělském průmyslovém parku Valencia Picassent. Ten se nachází v těsné blízkosti jižní části Valencie, nájemce obsadí celý areál o dvou budovách s pronajímatelnou plochou bezmála 20 tisíc metrů čtverečních, a to včetně kanceláří.   

Dánský obchodní řetězec Jysk si převzal budovu v polovině února a nyní se stěhuje do nových prostor. Celý areál, patřící do portfolia skupiny Accolade, využije pro své produkty, které z moderního průmyslového parku budou mířit jak k zákazníkům e-shopu, tak do kamenných obchodů. Těch se Jysk chystá v příštích třech letech ve Španělsku a Portugalsku otevřít více než stovku.

„Nejlepšími projekty jsou ty, u kterých rosteme společně s našimi partnery. A toto je jeden z ukázkových příkladů, kdy naše spolupráce zároveň pomáhá naplňovat ambiciózní plány společnosti Jysk na rozsáhlou expanzi po Španělsku a Portugalsku, a zároveň nám umožňuje ještě více upevnit naši dosavadní pozici na Pyrenejském poloostrově. Věřím, že tímto projektem naše společná cesta nekončí,” komentoval Milan Kratina, CEO Accolade.

Související

Park Valencia Picassent se ihned zařadil mezi jeden z nejmodernějších průmyslových areálů ve Valencii. Díky svým výškám přibližně 11 metrů a rovinnosti podlahy obě haly umožňují maximální využití svých ploch pro potřeby vysokých skladovacích prostor. Oba projekty také aspirují na vysoké hodnocení v rámci prestižní ekologické certifikace BREEAM, což na tamním trhu průmyslových nemovitostí nebývá standardem. Budovy na sobě navíc mohou fungovat nezávisle.

„Zásadními požadavky při přípravě projektu byla šetrnost projektu k životnímu prostředí a minimalizace provozních nákladů. Střechy objektů proto disponují velkými světlíky, které umožňují optimální využití přirozeného osvětlení a s tím i úsporu energie, což nám poskytlo výhodu při vyjednávání se společností JYSK,” doplnil Jan Mazáč, projektový manažer Accolade ve Španělsku s tím, že haly jsou vybaveny také fotovoltaickými panely, centralizovaným systémem řízení budov, spotřeb energie a vody i LED osvětlením.

Ideální lokalita

Právě oblast Picassent nyní zažívá stále se zvyšující poptávku po průmyslových prostorách, a to zejména díky své poloze. Park se nachází ve dvacetiminutové dojezdové vzdálenosti od důležitých dopravních uzlů jako je letiště, železniční nákladní terminál a dálnice napojené na zbytek Španělska a Francii. Klíčový je také mezinárodní přístav, který je čtvrtým největším přístavem v Evropě a bývá označován jako vstupní brána do Latinské Ameriky a severní Afriky.

Důvodem vysoké žádanosti této lokality je aktuálně i fakt, že další historicky významná oblast na západ od Valencie Cheste už má zcela zaplněné kapacity. Region Valencie je tak bezesporu důležitým průmyslovým a ekonomickým hubem, který pokrývá 10 procent HDP celého Španělska a tvoří třetí největší logistický trh v zemi. Ideální lokalita průmyslového parku umožňuje přístup ke 30 procentům španělské populace do tří hodin.

Pokračující expanze ve Španělsku

„Španělský trh je pro nás nyní jednou z hlavních priorit. Věříme lokalitám, které jsou energeticky nezávislé nebo mají jiné zdroje, což je případ právě Španělska. Trh s moderními průmyslovými nemovitostmi tu navíc byl v minulosti velmi málo saturovaný a nyní prochází dynamickým vývojem, což je pro nás obrovská výzva a zároveň příležitost,“ uzavřel Kratina.

Společnost Accolade vstoupila na španělský trh v roce 2020 a doposud zahájila přípravu šesti projektů, z nichž dva již byly úspěšně dokončeny a předány nájemci. Další dva jsou v tuto chvíli ve výstavbě a zbývající v procesu získání stavebního povolení. Celková hodnota projektů dosahuje bezmála 180 milionů eur. Minulý rok společnost otevřela ve Španělsku i své zastoupení ve Valencii.

Související