Element Logic implementuje pro společnost Sport Vision, specializující se na maloobchodní prodej sportovního oblečení, řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. Tato spolupráce přinese společnosti Sport Vision až 70procentní úsporu skladové plochy a také zvýší rychlost vychystání objednávek a zásobování prodejen. Dokončení projektu je naplánováno na červen 2023.

Technologii pro automatizaci centrálního skladu společnosti Sport Vision poskytne česká pobočka norského Element Logic, předního dodavatele automatizovaných skladových řešení AutoStore. Sklad s rozlohou 21 tisíc metrů čtvrečních se nachází ve slovenské Seredi a zabezpečuje zásobování pro zákazníky e-shopu a prodejen Sport Vision.

Vizualizace automatizovaného skladu od Element Logic pro Sport Vision
Vizualizace automatizovaného skladu od Element Logic pro Sport Vision
Foto: Element Logic

Celý projekt odstartoval minulý rok. V počáteční fázi se společnost Sport Vision prozatím rozhodla investovat do automatizovaného řešení 6,2 milionů euro. AutoStore bude mít 60 tisíc binů (skladovacích zásobníků) o velikosti 425 mm na ploše 2400 metrů čtverečních, které dokážou uskladnit až jeden milion kusů zboží.

„Investice do automatizace se stala nezbytnou pro podporu našeho neustálého růstu, zvýšení rychlosti na trhu a expanzi v regionu. Toto automatizované řešení nám umožní obsluhovat internetové zákazníky i naše prodejny mnohem rychleji, s menší chybovostí a vyšší přesností,“ popisuje za Sport Vision Group Logistics Director Tomislav Dobrijević.

Související

Zatím bude instalováno 40 robotů R5+, 15 portů a zároveň vznikne prostor pro implementaci dalších 19 portů v budoucnu. Efektivnost práce se zvýší až čtyřnásobně. „Každý projekt je individuální a automatizaci skladů navrhujeme tak, aby řešení bylo co nejefektivnější na základě mnoha parametrů, jako například velikosti prostor a požadavků na objem odbaveného zboží,“ vysvětluje projektový manažer Element Logic Josef Brázda. Element Logic při instalaci využívá software eManager, který Sport Vision umožní kontrolu umístění výrobku, zásob, zpracování vratek, doplňování a vychystávání.

Celý projekt odstartoval minulý rok.
Celý projekt odstartoval minulý rok.
Foto: Element Logic
Související