Společnosti DHL Supply Chain a Oakmont Europe uzavřely smlouvu na zajištění transportu, fulfillmentových služeb a distribuce na poslední míli. DHL Supply Chain využije pro realizaci zakázky fulfillmentový sklad v Jažlovicích, který je součástí logistické sítě více než třiceti distribučních center DHL zaměřených na e-commerce Využití fulfillmentové sítě DHL výrazně usnadní společnosti Oakmont Europe expanzi na další trhy.

Společnosti DHL Supply Chain a Oakmont Europe, provozovatel internetového obchodu Snuffstore, uzavřely smlouvu o spolupráci v oblasti logistiky pro e-commerce. DHL Supply Chain v rámci jejího plnění zajistí transport, fulfillmentové služby a doručení na poslední míli do druhého dne. Pro realizaci bylo zvoleno distribuční centrum v Jažlovicích, které je součástí fulfillmentové sítě DHL.

„Jsme nadšeni, že si společnost Oakmont Europe vybrala právě DHL Supply Chain. Díky naší fulfillmentové síti dokážeme našemu novému zákazníkovi nabídnout a rychle implementovat rozumné logistické řešení, které výrazně sníží náklady na skladování, expedici a doručení na poslední míli,“ říká Kamil Řezáč, obchodní manažer ve společnosti DHL Supply Chain.

Související

Zboží se bude do fulfillmentového centra v Jažlovicích dovážet z celého světa. Předpokládaný objem je 70 000 objednávek ročně, což představuje více než půldruhého milionu kusů. Cílovým trhem je Německo. Dopravu na poslední míli do druhého dne zajistí dceřiné společnosti DHL Linehaul a DHL Parcel Connect.

„DHL Supply Chain dokáže pomocí fulfillmentové sítě velice flexibilně reagovat na okamžité potřeby zákazníka. Přidanou hodnotou pro rychloobrátkový e-commerce byznys je know-how sdílených zdrojů. Jedná se především o skladovací plochy, techniku, personál nebo IT řešení,“ vysvětluje Kamil Řezáč.

Role DHL Express v dodavatelském řetězci Oakmont

Vzájemná spolupráce společností DHL Supply Chain a Oakmont Europe se v letošním roce rozšíří o dva nově vznikající e-shopy, z nichž jeden bude nabízet expresní doručení do celého světa. Přepravu v tomto případě zajistí DHL Express.

Společnost Oakmont Europe provozuje originální obchod Snuffstore s bezkouřovým tabákem v Německu. Kromě toho nabízí také moderní beztabákové výrobky, jako jsou nikotinové sáčky a elektronické cigarety. Hlavním cílem společnosti Oakmont Europe je stát se vedoucí platformou elektronického obchodu s bezkouřovými nikotinovými výrobky v Německu. Zároveň plánuje expandovat do sousedních zemí, například Nizozemska, Belgie a Rakouska.

Související