Emons Česká republika, tak zní od února nový název společnosti, která do té doby nesla obchodní jméno Emons Spedice. „Hlavním důvodem pro přejmenování bylo samo slovo spedice, které má v ČR poněkud jinou konotaci, než jak ji známe v Německu, a v názvu firmy tak ani nevystihovalo vše, co na českém trhu nabízíme,“ konstatuje Ulf Kühnreich, jednatel společnosti Emons Česká republika.

Emons Česká republika se soustřeďuje na pozemní přepravy, skladování a celní služby. V ČR má vlastní síť deseti poboček a vlastními vozidly zajišťuje regionální distribuci v ČR. V rámci sítě se soustředí na centrální Evropu, nejsilnější jsou přepravy z a do Německa. Současně se firma zaměřuje na kontraktní logistiku, skladování a služby přidané hodnoty s tím spojené. „Novinkou je letos také zahájení provozu nové pobočky Emons Česká republika v Ostravě. Předtím byla Ostravě nejblíže pobočka v Olomouci, takže cesty na Ostravsko zvyšovaly přepravní časy i náklady. Nová pobočka má téměř 2000 metrů čtverečních a také tady nabízíme prostory ke skladování,“ říká Ulf Kühnreich.

Nová pobočka i v Sázava Logistics Parku

Další novou pobočkou společnosti Emons Česká republika je sklad na jihu od Prahy, v Ostředku, v těsné blízkosti dálnice D1. Tato pobočka má 6000 metrů čtverečních. Hala umístěná v Sázava Logistics Parku, který provozuje skupina UDI Group, je určena primárně pro skladování, zároveň je v této pobočce otevíráno depo pro obsluhu zákazníků v daném regionu.

Související

Společnost Emons Česká republika halu vybavenou regály převzala na začátku února. Od dubna v ní bude zahájen provoz v rámci sběrné služby a od května zde Emons Česká republika odstartuje významnou spolupráci s klientem v rámci nového logistického projektu.

Také díky novým pobočkám firma získala další zákazníky

Úspěšný byl pro firmu také loňský rok. „Dařilo se nám obratově růst. Získali jsme řadu nových zákazníků. Mnoho plánů máme také na rok 2023. Rádi bychom navázali na pozitivní vývoj z loňského roku. Nové pobočky v Ostravě a Ostředku vytvářejí nové příležitosti a díky těmto novým depům máme už nyní navázanou spolupráci s novými zákazníky, a především zajímavé projekty. Nadále budeme také investovat do rozšíření obchodního oddělení, abychom měli obchodně pokryty všechny oblasti v rámci České republiky. Chceme být blíž zákazníkům a rozšiřovat povědomí o naší společnosti,“ vysvětluje Ulf Kühnreich.

Plán: samostatné haly pro skladování

„Nevylučujeme, že v některých regionech ještě otevřeme samostatné logistické haly pro skladování. V Německu je běžné oddělování hal pro skladování a logistických hubů,“ dodává Ulf Kühnreich. Emons Česká republika se v rámci sběrné služby zaměřuje také na dlouhé zboží (do 6 m) a jinak atypické zásilky. Je flexibilní a zajistí například pozdní svozy.

Související