Nejnovější mobilní robotické řešení Jungheinrich mělo světovou premiéru na veletrhu LogiMat 2023 ve Stuttgartu. EAE 212a je autonomní mobilní robot (AMR) nejnovější generace, včetně nově vyvinutého řídicího systému. Harmonizovaná souhra všech komponent umožňuje mimořádně hladkou integraci řešení do jakéhokoli stávajícího skladového prostředí a zaručuje velkou flexibilitu od fáze plánování až po každodenní provoz.

„Při použití ve skladu přesvědčí EAE 212a svou jednoduchou integrací, maximální flexibilitou a rozšiřitelností. Neztělesňuje tak nic menšího než budoucnost intralogistiky,“ říká Christian Erlach, člen představenstva společnosti Jungheinrich pro prodej.

Nejnovější generace AMR

EAE 212a je určen pro automatizaci horizontální přepravy. Díky patentované konstrukci podvozku je jeho šířka pouhých 790 mm a je tak  užší než europaleta. To umožňuje hbitou přepravu po podlaze rychlostí až 6 km/h. Vozík může bezpečně a stabilně přepravovat náklad o hmotnosti až 1,2 t.

„Nízkozdvižný vozík EAE 212a doplňuje naši stávající nabídku mobilních robotů a je vhodný pro zásobování a odvoz na příjem a expedici zboží,“ říká Christian Erlach. EAE 212a se pohybuje zcela bez umělých orientačních bodů. Časově náročná přípravná opatření ve skladu jsou tak minulostí.

Snadná integrace do stávajících skladů

Při vývoji nového řešení mobilních robotů kladla společnost Jungheinrich zvláštní důraz na perfektní souhru hardwaru a softwaru, jakož i na jejich propojení a integraci do celkového systému.

Související
4 minuty čtení
Pro nizozemskou společnost Prodrive Technologies vzniká nedaleko Eindhovenu plně automatizované logistické centrum s mobilními roboty arculee...

K vytvoření komplexního řešení využila společnost své rozsáhlé know-how v oblasti manipulační techniky, stejně jako své odborné znalosti v oblasti procesů a softwaru, a zaměřila se na ucelený řetězec nástrojů s vlastním systémem Jungheinrich Mobile Robot Control (MRC). Jungheinrich MRC zahrnuje centrální správu objednávek, řízení vozíků, modelovací nástroj a vizualizaci v reálném čase. Díky novému modelovacímu nástroji je možné naplánovat projekt řešení mobilního robota EAE 212a během několika hodin - u jednoduchých projektů je to možné dokonce během pouhých 30 minut.

Rozšiřitelnost pro budoucnost

Nástroj MRC, který je nedílnou součástí řešení mobilních robotů, umožňuje rychlé a nekomplikované přizpůsobení přepravních a pojezdových ploch při změně potřeb a požadavků ve skladu. Do skladu tak lze snadno přidat další roboty AMR EAE 212a a v krátké době rozšířit projekty. Nové řešení mobilních robotů Jungheinrich je tak navrženo pro maximální škálovatelnost.

Robot EAE 212a lze používat jako samostatné řešení nebo jej lze připojit ke stávajícímu hostitelskému systému ve skladu. Díky kompatibilitě řídicího systému na základě standardu VDA-5050 a softwarové platformě, která je připravena na budoucnost, je řešení mobilního robota uzpůsobeno tak, aby zvládlo všechny budoucí výzvy ve skladu.

Flexibilita při používání

Díky vysokému stupni autonomie si robot EAE 212a najde během provozu vlastní řešení. Dokáže se flexibilně vyhýbat překážkám a pokračovat v práci i bez zásahu člověka. Díky rozpoznávání cílů dokáže EAE 212a detekovat i palety, které nejsou přesně v požadované poloze. Díky tomu je možné systém integrovat do manuálních procesů, a to i v přeplněném skladu.

Interakce člověka se strojem

Při vývoji systému EAE 212a se společnost Jungheinrich zaměřila také na jednoduchou a intuitivní komunikaci mezi člověkem a strojem. Díky okamžitým a jednoznačným informacím na ovládacím stanovišti, LED páskům pro jasnou viditelnost na dálku nebo velkému displeji mají lidští kolegové na EAE 212a v případě potřeby všechny důležité informace na očích. To pomáhá mobilnímu robotickému řešení dosáhnout vysoké míry přijetí mezi zaměstnanci.

Související