Šestý ročník tradiční soutěže Impuls Logistika, kterou pořádá odborný magazín Logistika týdeníku Ekonom a mediální dům Economia, je tady! Již podruhé je rozšířena o kategorii Top developerské řešení (inovace je určena především developerským firmám, které klientům nabídly nový logistický park nebo halu, ať již vybudovanou na „zelené louce“, nebo na brownfieldu). Mediálním partnerem soutěže je Logistika.TV.

Do soutěže, která má za cíl mediálně podporovat nástup automatizace, digitalizace a zelených principů v české logistice, může tedy i letos vaše společnost přihlásit také inovativní projekty, služby a softwarové i hardwarové produkty, nasazené během loňska či během prvních sedmi měsíců letošního roku v pilotním nebo plném provozu na území České republiky. Z přihlášek, jejichž uzávěrka je v pátek 29. září, porota vybere též vítěze kategorie Eco-Eco, kam jsou zahrnuti všichni přihlašovatelé z ostatních kategorií.

V případě přihlášení více účastníků s řešeními komplexního rázu (celé provozy automatizovaných skladů apod.) a zároveň dalších účastníků s řešeními dílčích aktivit (např. balení, nakládka, vychystání) si redakce odborného magazínu Logistika vyhrazuje možnost případného rozdělení kategorií na dvě subkategorie: Makroprojekty a Mikroprojekty.

Svůj logistický projekt, produkt, službu či developerské řešení můžete do středy 20. září přihlásit na webu Impuls Logistika. Zde najdete proklik na přihlášku, časový harmonogram, tak pravidla a doporučení, do které kategorie své inovace zařadit. Hodnotit se bude především inovativnost myšlenky, využití nových postupů nebo zařízení v praxi a celkové přínosy pro firmu.

Související

Vítězové soutěže získají představení vítězných řešení v tištěných i on-line titulech společnosti Economia; informace o výsledcích soutěže v tiskové zprávě Economie rozeslané do hlavních českých médií a oznámení výsledků soutěže na sociálních sítích a v odbrném magazínu Logistika.

Zástupci vítězů jednotlivých kategorií soutěže Impuls Logistika z posledních dvou let měli příležitost setkat se na konferenci New Deal for Czechs, kterou ve středu 10. května v Praze pořádal týdeník Ekonom. Součástí programu bylo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Impuls Logistika z minulého ročníku 2020-2021 (vyhlášení tehdy neproběhlo z důvodů platných proticovidových opatření) a aktuálního ročníku 2021-2022 spojené s předáním diplomů. Podrobnou (foto)reportáž z vyhlášení cen čtěte ZDE. Děkujeme všem zástupkyním a zástupcům vítězných společností za účast!

Na webu soutěže najdete i výsledky minulého ročníku.

Sledujte též novinky na profilu Logistiky na sociální síti Linkedin i ZDE na našem webu.

Absolutní výsledky loňského ročníku soutěže Impuls Logistika byly zveřejněné v čísle 12/2022 i s popisem vítězných projetů, pro přehled připomínáme první tři místa v každé kategorii za poslední dva ročníky:

2020/2021

Top logistický projekt

1. Třetí etapa automatizace v Linea Nivnice a.s.; Toyota MH

2. Digitální dvojčata; Košík

3. Milk-run zásobování výroby; Continental Automotive

Top logistický produkt

1. Vozík OPX iGo neo, Still ČR

2. Robot MiR250; Mobile Industrial Robots

3. Industrial Delivery Robot; BringAuto

Top logistická služba

1. Ydistri; Ydistri SE

2. Distribuce nákladním elektrokolem; Dachser

3. Logsteo; Logsteo 21

Eco-Eco

1. Distribuce nákladním elektrokolem; Dachser

2. Panattoni; GoEarthwise

3. Logistika jako softwarová služba on-demand; Liftago & Alza.cz

 

2021/2022:

Top logistický projekt

1. místo - Yard Management Systém, Dachser Czech Republic

2. místo - První AutoStore instalace v České republice; Continental Automotive

3. místo - Plně automatizovaný sklad Coca-Cola HBC v Kyjích; Coca-cola HBC CZ/SK

Top logistický produkt

1. místo - Vozík Still ACH, Still ČR

2. místo - Driver Self Check In (DSCI); Lidl

3. místo - MiR1350; Mobile Industrial Robots

Top developerské řešení

1. místo - CTPark Prague West - budova CHR2; CTP

2. místo - Panattoni Park Teplice South – nový život brownfieldu a bývalé sklárny pro společnost Sanitino; Panattoni Czech Republic Development

3. místo - Panattoni Park Stříbro - distribuční centrum Urban Transporte pro komplex chytrých továren KION Group; Panattoni Czech Republic Development

 

Top logistická služba

1. místo - Box48.cz; Packung

2. místo - Boxollo.com; Packung

3. místo - Emergency síť pro doručení po celé ČR; Liftago & DHL Express CZ

3. místo - Klientská aplikace MySkladon; Skladon

Eco-Eco

1. místo - Yard Management System; Dachser Czech Republic

2. Box48.cz; Packung

3. Plně automatizovaný sklad Coca-Cola HBC v Kyjích; Coca-Cola HBC CZ/SK

Související