Konference byla zaměřena na současné výzvy, před kterými stojí česká ekonomika, a na problematiku udržitelnosti a reportování ESG a moderovali ji šéfredaktor týdeníku Ekonom Petr Kain a jeho zástupkyně Alžběta Vejvodová. Závěrečný blok byl věnován obnově logistických řetězců a transformaci automobilového průmyslu.

 

Zleva Petr Kain, šéfredaktor Ekonomu, Robert Kiml, viceprezident Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, Martin Kment, spolumajitel Logia, a Jan Lonek, seniorní manažer v Yusen Logistics (Czech).
Zleva Petr Kain, šéfredaktor Ekonomu, Robert Kiml, viceprezident Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, Martin Kment, spolumajitel Logia, a Jan Lonek, seniorní manažer v Yusen Logistics (Czech).
Foto: Honza Mudra

 V panelové diskusi vystoupili Robert Kiml, viceprezident Toyota Motor Manufacturing Czech Republic a viceprezident Sdružení automobilového průmyslu, Martin Kment, spolumajitel společnosti Logio, a Jan Lonek, senior manager business development & solution design ve společnosti Yusen Logistics (Czech).

Podle Jana Lonka je doba, v níž dochází k proměnám konceptu výroby automobilů a přenastavení dodavatelských řetězců, příležitostí pro všechny hráče na trhu. Martin Kment připomněl, jak náročná je výroba v současnosti často skloňovaných čipů, jak dlouhou pouť musí suroviny a polotovary absolvovat, než vznikne výrobek, a proč je de facto nemožné otevřít případnou novou továrnu na výrobu čipů v Evropě v krátké době. Kriticky se také vyjádřil o reportingu ESG, který se v Česku má týkat více než tisícovky firem. Diskutující se shodli, že logistické a přepravní společnosti jsou v rámci konkurenčního prostředí nuceny šetřit náklady, chovat se efektivně, a v konečném důsledku tedy i zeleně a udržitelně.

Související

Mediální podpora nástupu inovativních řešení v oblasti skladování, přepravy a řízení dodavatelských řetězců je jedním z cílů soutěže Impuls Logistika, jejíž šestý ročník jsme v těchto dnech vyhlásili (pravidla a přihlašovací formulář jsou na impuls.logistika.cz, uzávěrka je již 20. září).

Mám velkou radost, že v rámci konference týdeníku Ekonom jsem mohl za časopis Logistika předat diplomy zástupcům všech oceněných řešení z posledních dvou ročníků (předání diplomů oceněným předminulého ročníku narušila proticovidová opatření). Kompletní výsledky včetně popisu vítězných řešení jsme vyhlašovali v číslech 12/2021 a 12/2022 a jsou k dispozici  ZDE a ZDE.

 

 

Rád bych v této souvislosti upozornil na úspěchy společnosti Dachser, která v předminulém ročníku „bodovala“ dvakrát – na stupních vítězů se umístila s řešením distribuce pomocí nákladního elektrokola (jednou druhé, jednou první místo) ­a letos s řešením Yard Management System dvakrát vítězila. Opakované umístění „na bedně“ zaznamenaly i společnosti Still, Continental Automotive, MiR, Liftago a Panattoni. Společnost Packung zaměřená na balicí technologie letos brala hned tři ocenění, Coca Cola HBC dvě, podobně jako developer Panattoni. Udržitelnost je přitom spojovacím prvkem všech vítězných přihlášek, ať jde o relativně „menší“ či „větší“ řešení.

Níže najdete snímky vítězů (za pořadím vítězů obou ročníků), a též v přiložené fotogalerii uvnitř článku. Přihlašujte se do nového ročníku soutěže Impuls Logistika ve formuláři ZDE.

Výsledky 2021/2022

Top logistický projekt

1. místo - Yard Management Systém, Dachser Czech Republic

2. místo - První AutoStore instalace v České republice; Continental Automotive

3. místo - Plně automatizovaný sklad Coca-Cola HBC v Kyjích; Coca-cola HBC CZ/SK

Top logistický produkt

1. místo - Vozík Still ACH, Still ČR

2. místo - Driver Self Check In (DSCI); Lidl

3. místo - MiR1350; Mobile Industrial Robots

Top logistická služba

1. místo - Box48.cz; Packung

2. místo - Boxollo.com; Packung

3. místo - Emergency síť pro doručení po celé ČR; Liftago & DHL Express CZ

3. místo - Klientská aplikace MySkladon; Skladon

Top developerské řešení

1. místo - CTPark Prague West - budova CHR2; CTP

2. místo - Panattoni Park Teplice South – nový život brownfieldu a bývalé sklárny pro společnost Sanitino; Panattoni Czech Republic Development

3. místo - Panattoni Park Stříbro - distribuční centrum Urban Transporte pro komplex chytrých továren KION Group; Panattoni Czech Republic Development

Eco-Eco

1. místo - Yard Management System; Dachser Czech Republic

2. Box48.cz; Packung

3. Plně automatizovaný sklad Coca-Cola HBC v Kyjích; Coca-Cola HBC CZ/SK

Výsledky 2020/2021

Top logistický projekt

1. místo - Třetí etapa automatizace v Linea Nivnice a.s.; Toyota MH

2. místo - Digitální dvojčata; Košík

3. místo - Milk-run zásobování výroby; Continental Automotive

Top logistický produkt

1. místo - Vozík OPX iGo neo, Still ČR

2. místo - Robot MiR250; Mobile Industrial Robots

3. místo - Industrial Delivery Robot; BringAuto

Top logistická služba

1. místo – Ydistri; Ydistri SE

2. místo - Distribuce nákladním elektrokolem; Dachser

3. místo - Logsteo; Logsteo 21

Eco-Eco

1. místo - Distribuce nákladním elektrokolem; Dachser

2. místo - Panattoni; GoEarthwise

3. místo - Logistika jako softwarová služba on-demand; Liftago & Alza.cz

 

Fotogalerie s dalšími 32 snímky Honzy Mudry:

Zleva Tomáš Bechner, finanční ředitel Dachser Česká republika, Miroslav Fribert z agentury MyR  přebral ocenění pro Mobile Industrila Robots (MiR), Tomáš Rendl z Ydistri a Štefan Bohoš z Panattoni.

1. Zleva u podia Tomáš Bechner, finanční ředitel Dachser Česká republika; Miroslav Fribert z agentury MyR  přebral ocenění pro Mobile Industrila Robots (MiR), Tomáš Rendl z Ydistri a Štefan Bohoš z Panattoni. S mikrofonem šéfredaktor týdeníku Ekonom Petr Kain, vlevo šéfredaktor Logistiky Filip Hubička

 Zcela vlevo Štefan Bohoš z Panattoni, Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto, a vpravo Nicola Lukoviczová ze společnosti Continental Automotive.

2. Zcela vlevo Štefan Bohoš ze společnosti Panattoni, Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto, a vpravo paní Nicola Lukoviczová ze společnosti Continental Automotive, zástupci  dalších vítězných společností předminulého ročníku soutěže.

 Zleva Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto, Nicola Lukovicsová ze společnosti Continental Automotive a Jan Faltys ze společnosti Toyota MH.

3. Zleva Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto, Nicola Lukovicsová ze společnosti Continental Automotive a Jan Faltys ze společnosti Toyota MH.

 Ocenění za třetí místo v kategorii Produkt (ročník 2020-21) přebírá Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto.

4. Ocenění za třetí místo v kategorii Produkt (ročník 2020-21) přebírá Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto.

 Ocenění za jedno druhé a jedno třetí místo v posledních dvou ročnících soutěže přebral pro společnost MiR pan Miroslav Fribert z agentury MyR.

5. Ocenění za jedno druhé a jedno třetí místo v posledních dvou ročnících soutěže přebral pro společnost MiR pan Miroslav Fribert z agentury MyR.

 Zleva Jan Faltys ze společnosti Toyota MH (první místo v kategorii Projekt v ročníku 2020-2021) a Martin Šenfelder ze společnosti Still ČR (dvě vítězství v kategorii produkt v posledních dvou letech).

6. Zleva Jan Faltys ze společnosti Toyota MH (první místo v kategorii Projekt v ročníku 2020-2021) a Martin Šenfelder ze společnosti Still ČR (dvě vítězství v kategorii produkt v posledních dvou ročnících)

 Ocenění přebírá pan Michal Bako ze společnosti Ringill, resp. Logsteo (třetí místo v kategorii Služba v ročníku 2020-2021).

7.  Ocenění přebírá pan Michal Bako ze společnosti Ringill, resp. Logsteo (třetí místo v kategorii Služba v ročníku 2020-2021).

Ocenění přebírá Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika (v předminulém ročníku „bodovala“ dvakrát, letos dvakrát vítězila).

8. Ocenění přebírá Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika (v předminulém ročníku „bodovala“ dvakrát, letos dvakrát vítězila).

 

Ocenění přebírání Tomáš Rendl ze společnosti Ydistri (první místio v kategorii Služba v ročníku 2020-2021).

9. Ocenění přebírání Tomáš Rendl ze společnosti Ydistri (první místio v kategorii Služba v ročníku 2020-2021).

Zleva Martin Šenfelder ze společnosti Still ČR a Radek Svíčka ze společnosti Liftago (dvě třetí místa v posledních dvou ročnících soutěže).

10. Zleva Martin Šenfelder ze společnosti Still ČR a Radek Svíčka ze společnosti Liftago (dvě třetí místa v posledních dvou ročnících soutěže).

 

Ocenění přebírá Štefan Bohoš ze společnosti Panattoni (druhé místo v kategorii Eco-Eco v ročníku 2020-2021.

11. Ocenění přebírá Štefan Bohoš ze společnosti Panattoni (druhé místo v kategorii Eco-Eco v ročníku 2020-2021.

 

Zleva Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika, Miroslav Fribert z agentury MyR (přebral ocenění pro Mobile Industrial Robots – MiR).

12. Zleva Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika, Miroslav Fribert z agentury MyR (přebral ocenění pro Mobile Industrial Robots – MiR).

Zleva Jan Turek, supply chain project manager Coca-Cola HBC, diplom přebírá logistický manažer společnosti Coca Cola HBC Milan Svejkovský – převzali ocenění za řešení plně automatizovaného skladu.

13. Zleva Jan Turek, supply chain project manager Coca-Cola HBC, diplom přebírá logistický manažer společnosti Coca‑Cola HBC Milan Svejkovský – převzali ocenění za řešení plně automatizovaného skladu Coca‑Coly HBC v Praze‑Kyjích (v kategorii Projekt obsadilo též třetí místo).  

Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika

14. Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika

 

15. David Kučera a Martin Vrábel ze společnosti Lidl přebírají ocenění za řešení Driver Self Check In (DSCI).

Miroslav Fribert (vlevo) z agentury MyR  přebral ocenění pro Mobile Industrial Robots (MiR), vpravo Martin Šenfelder ze Still ČR (dvě vítězství v posledních dvou letech v kategorii Produkt).

16. Miroslav Fribert (vlevo) z agentury MyR  přebral ocenění pro Mobile Industrial Robots (MiR), vpravo Martin Šenfelder ze společnosti Still ČR (dvě vítězství v kategorii Produkt v posledních dvou ročnících).

Zleva David Kučera a Martin Vrábel ze společnosti Lidl, Miroslav Fribert (vlevo) z agentury MyR zastupující společnost Mobile Industrial Robots (MiR) a Martin Šenfelder ze společnosti Still ČR.

17. Zleva David Kučera a Martin Vrábel ze společnosti Lidl, Miroslav Fribert (vlevo) z agentury MyR zastupující společnost Mobile Industrial Robots (MiR) a Martin Šenfelder ze společnosti Still ČR – vítězové kategorie Produkt za ročník 2021-2022.

 

Radka Havlenová  ze společnosti DHL Express a Radek Svíčka přebírají ocenění za třetí místo v kategorii Služba ročníku 2021-2022.

18. Radka Havlenová  ze společnosti DHL Express a Radek Svíčka z Liftaga přebírají ocenění za třetí místo v kategorii Služba ročníku 2021-2022.

Radka Havlenová  ze společnosti DHL Express a Radek Svíčka přebrali ocenění za třetí místo v kategorii Služba ročníku 2021-2022.

19.  Radka Havlenová  ze společnosti DHL Express a Radek Svíčka z Liftaga přebrali ocenění za třetí místo v kategorii Služba ročníku 2021-2022.

Třetí místo v kategorii Služba obsadila se shodným počtem bodů rovněž společnost Skladon, ocenění převzali Václav Hroch (vpravo) a Maxim Kovář.

20. Třetí místo v kategorii Služba obsadila se shodným počtem bodů rovněž společnost Skladon, ocenění převzali Václav Hroch (vpravo) a Maxim Kovář.

Zleva Radek Svíčka ze společnosti Liftago a Tomáš Koláček ze společnosti Packung, která si za loňský ročník připsala tři ocenění za obalová řešení.

 21. Zleva Radek Svíčka ze společnosti Liftago a Tomáš Koláček ze společnosti Packung, která si za loňský ročník připsala tři ocenění za obalová řešení.

Zleva Maxim Kovář Václav Hroch ze Skladonu, Radka Havlenová z DHL Express a Radek Svíčka z Liftaga a Tomáš Koláček ze společnosti Packung – vítězové kategorie Služba ročníku 2021-2022.

22. Zleva Maxim Kovář Václav Hroch ze Skladonu, Radka Havlenová z DHL Express a Radek Svíčka z Liftaga a Tomáš Koláček ze společnosti Packung – vítězové kategorie Služba ročníku 2021-2022.

Lukáš Svobodník ze společnosti Panattoni přebírá ocenění za třetí místo v kategorii Top developerské řešení (řešení Panattoni Park Stříbro, 2020-2021).

23. Lukáš Svobodník ze společnosti Panattoni přebírá ocenění za třetí místo v kategorii Top developerské řešení (řešení Panattoni Park Stříbro, 2020-2021).

Štefan Bohoš ze společnosti Panattoni přebírá ocenění za druhé místo v kategorii Top developerské řešení (řešení Panattoni Teplice South).

24. Štefan Bohoš ze společnosti Panattoni přebírá ocenění za druhé místo v kategorii Top developerské řešení (řešení Panattoni Teplice South).

Zuzana Fibichová ze společnosti CTP přebírá ocenění za první místo v kategorii Top developerské řešení (ročník 2021-2022).

25. Zuzana Fibichová ze společnosti CTP přebírá ocenění za první místo v kategorii Top developerské řešení (ročník 2021-2022).

Zuzana Fibichová ze společnosti CTP přebírá ocenění za první místo v kategorii Top developerské řešení (ročník 2021-2022).

26. Zuzana Fibichová ze společnosti CTP přebírá ocenění za první místo v kategorii Top developerské řešení (ročník 2021-2022).

. Zleva Lukáš Svobodník a Štefan Bohoš ze společnosti Panattoni a Zuzana Fibichová ze společnosti CTP – vítězové kategorie Top developerské řešení.

27. Zleva Lukáš Svobodník a Štefan Bohoš ze společnosti Panattoni a Zuzana Fibichová ze společnosti CTP – vítězové kategorie Top developerské řešení.

Zleva Milan Svejkovský a Jan Turek ze společnosti Coca-Coly HBC. Společnost brala dvě třetí místa v kategoriích Produkt a Eco-Eco (2021-2022) za řešení automatizovaného skladu v Praze-Kyjích.

28. Zleva Milan Svejkovský a Jan Turek ze společnosti Coca-Coly HBC.

Zleva Milan Svejkovský a Jan Turek ze společnosti Coca-Coly HBC.

29.  Zleva Milan Svejkovský a Jan Turek ze společnosti Coca-Coly HBC. Společnost brala dvě třetí místa v kategoriích Produkt a Eco-Eco (2021-2022) za řešení automatizovaného skladu v Praze-Kyjích.

Tomáš Koláček přebírá jedno ze tří ocenění pro společnost Packung.

30. Tomáš Koláček přebírá jedno ze tří ocenění pro společnost Packung.

Zleva Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika, Svejkovský a Jan Turek ze společnosti Coca-Coly HBC a Tomáš Koláček ze společnosti Packung.

31. Zleva Tomáš Bechner, finanční ředitel společnosti Dachser Česká republika, Svejkovský a Jan Turek ze společnosti Coca-Coly HBC a Tomáš Koláček ze společnosti Packung – zástupci vítězných společností v kategorii Eco-Eco (2021-2022).

Vedle Filipa Hubičky zleva Michal Bako z Ringillu, resp. Logstea, Andrea Najvárková z BringAuta, Nicola Lukovicsová z Continetal Automative, Petra Ždánská ze Stillu a Štefan Bohoš z Panattoni.

32. Vedle mě stojí zleva Michal Bako ze společnosti Ringill, resp. Logsteo, Andrea Najvárková z BringAuta, Nicola Lukovicsová z Continental Automative, Petra Ždánská ze Stillu a Štefan Bohoš z Panattoni – zástupci vítězů z ročníku 2020-2021.

 

Související