Společnost cargo-partner si letos připomíná 40. výročí svého založení. Z malého specialisty na leteckou přepravu na vídeňském mezinárodním letišti se stal globální poskytovatel přepravních a logistických služeb s více než 4000 zaměstnanci ve 40 zemích, společnost se za posledních 40 let neustále rozrůstala a rozšiřovala své portfolio služeb o nové inovace.

V roce 2023 oslaví společnost cargo-partner své 40. celosvětové výročí existence různými akcemi pro zákazníky a zaměstnance po celém světě. Kromě toho letos slaví výročí také řada organizací cargo-partner v jednotlivých zemích, včetně 30. výročí na Slovensku a v České republice, 25. výročí v Polsku a Chorvatsku a 15. výročí v Thajsku a Singapuru.

Založení ve Vídni a rozšíření do Evropy, USA a Asie

Společnost cargo-partner zahájila svou činnost v roce 1983 jako specialista na leteckou přepravu s pouhými pěti zaměstnanci na vídeňském letišti. Krátce poté začala společnost rozšiřovat své portfolio služeb a poskytovat integrovaná řešení letecké a námořní přepravy s podporou rostoucí sítě přepravních partnerů.

Související

Po sjednocení Evropy v roce 1989 byla společnost cargo-partner jednou z prvních rakouských společností, která rozpoznala tržní potenciál východní Evropy a rozšířila své aktivity do sousedních zemí. V roce 1993 začala tato logistická společnost rozšiřovat svou působnost i za hranice státu, počínaje Bratislavou, Prahou a Budapeští, po nichž následovala další velká města v Evropě. V roce 2001 založila společnost cargo-partner svou první pobočku v USA a v roce 2004 se logistický provider vydal na Dálný východ otevřením pobočky na Tchaj-wanu. Dnes je společnost zastoupena více než 4000 zaměstnanci ve 160 kancelářích ve více než 40 zemích světa.

Inovativní info-logistická řešení

V roce 2000 zavedla společnost cargo-partner první verzi své platformy SPOT Visibility & Collaboration Platform a včas si uvědomila, že digitalizace se brzy stane rozhodujícím faktorem úspěchu v tomto odvětví. To, co začalo jako jednoduchý nástroj pro sledování zásilek, se od té doby vyvinulo v komplexní platformu pro řízení dodavatelského řetězce s funkcemi od správy objednávek a přepravy až po skladování, reportování a expedici zásilek. K systému SPOT se lze připojit z jakéhokoli prohlížeče i jako k mobilní aplikaci. Platforma je neustále aktualizována a vylepšována, přičemž její další významná aktualizace je naplánována na rok 2024.

Před 23 lety společnost rovněž založila digitální kancelář, jejímž cílem je vytvořit komplexní zákaznickou zkušenost během celého procesu přepravy. Zakladatel společnosti Stefan Krauter vysvětluje: „V souladu s naším mottem 'bereme to osobně' se chceme zaměřit na cestu zákazníka, abychom lépe pochopili jeho očekávání a podle toho optimalizovali naše systémy. Naším cílem je poskytovat bezproblémovou digitální zkušenost, která umožní intuitivnější a efektivnější řízení přepravních procesů.“

Strategické zaměření na skladování

V uplynulém desetiletí se společnost cargo-partner strategicky zaměřila na skladování a úspěšně zavedla smluvní logistiku jako třetí a rychle rostoucí hlavní pilíř svého portfolia služeb. S více než 300 tisíc metrů čtverečních skladových prostor v Evropě, Asii, Austrálii a USA pokrývá společnost cargo-partner všechny hlavní logistické uzly na světě a vytváří tak pevný základ pro podporu mezinárodních výrobních a distribučních sítí svých zákazníků.

Udržitelnost: nejdůležitější výzva naší doby

Jako významný hráč na globálním logistickém trhu si společnost cargo-partner vždy uvědomovala svou společenskou a environmentální odpovědnost. Důležitým milníkem v tomto ohledu bylo založení interního sdružení „Environmental cargo-partners e.V.“ v roce 2006. V roce 2018 společnost otevřela své celodřevěné iLogistické centrum v Rakousku, které je stěžejním projektem udržitelné architektury. cargo-partner důsledně podporuje vývoj úsporných letadel, stále více využívá elektromobily a fotovoltaické systémy a dále snižuje spotřebu zdrojů prostřednictvím digitalizace. Logistický poskytovatel zároveň pomáhá svým zákazníkům sledovat a snižovat jejich CO₂ stopu.

Slovy zakladatele společnosti Stefana Krautera: „Probíhající globální klimatická krize je možná nejdůležitější výzvou naší doby. Budeme i nadále podporovat ekologické iniciativy a zavádět udržitelné technologie, abychom se dopracovali k lepší budoucnosti.“

Související