DHL Express a Alza navazují na úspěšnou spolupráci na Slovensku a v Maďarsku. Klienti DHL Express mohou své zásilky nově vyzvedávat a také podávat ve více než 1300 Alzaboxech po celé České republice. Integrace AlzaBoxů do sítě DHL ServicePointů nabízí zákazníkům ještě větší komfort a flexibilitu, v neposlední řadě také zrychlení distribuce zásilek.

AlzaBoxy jsou k dispozici v nákupních centrech, u stanic MHD, v obchodech a dalších frekventovaných místech. Pro klienty DHL Express je tak odeslání nebo převzetí zásilky pohodlnější víc než kdy jindy. AlzaBoxy jsou v provozu kdykoliv během dne, a to i o víkendu, klienti tak nemusí být vázáni na konkrétní čas doručení či vyzvednutí zásilky kurýrem. Stačí zadat svou polohu na locator.dhl.com a vybrat si AlzaBox dle svých preferencí.

„Spolupráce s Alzou je pro nás dalším krokem vpřed v oblasti inovativních a efektivních způsobů doručování zásilek, které nám umožní poskytnout zákazníkům ještě větší kvalitu služeb,“ řekl Luděk Drnec, generální ředitel a jednatel DHL Express (Czech Republic).

„Síť AlzaBoxů budujeme jako otevřenou platformu pro všechny. Jak zákazníci, tak i dopravci mohou těžit z její výborné dostupnosti, kapacity a uživatelské přívětivosti. Napojení dalšího významného partnera, jakým je DHL Express, je pro nás dalším podstatným krokem k tomu, aby se naše chytré výdejní schránky staly skutečně univerzálním místem pro odběr zboží z jakéhokoliv e-shopu,“ dodává místopředseda představenstva Alza.cz Jakub Krejčíř.

Propojování doručovacích služeb má vedle navýšení zákaznického komfortu také nesporný ekologický dopad. Díky efektivnější distribuci zásilek do boxů urazí balíček v průměru o 30 procent kratší trasu, než kdyby jej kurýr doručoval na adresu.

Související