V srpnu zahájí Gebrüder Weiss další rozšiřování centrály v Jenči u Prahy. Během půl roku se sklad rozroste o 4400 metrů čtverečních na celkovou plochu 25 400 metrů čtverečních. „Kapacita areálu po dostavbě stoupne o 5000 paletových míst, což nám umožní rozšířit portfolio našich logistických zákazníků, kterým nabízíme vysoký standard služeb,“ uvádí Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss ČR pro oblast Čechy.

Celkově přibudou v jenečském areálu dvě skladové haly. Rozšiřovat se bude také kapacita pro skladování nebezpečného zboží, konkrétně o více než 300 paletových míst pro hořlaviny 1. a 2. třídy a také pro skladování kapalných peroxidů v teplotním režimu. „Tato investice je možná díky skvělé práci našich zaměstnanců, kteří přispěli k dlouhodobému úspěchu Gebrüder Weiss na českém trhu,“ dodává Karel Šindelář.

Celková plocha skladu se rozroste na 25 400 metrů čtverečních.
Celková plocha skladu se rozroste na 25 400 metrů čtverečních.
Foto: Gebrüder Weiss

Haly budou moderně vybavené inteligentním LED osvětlením, jehož čidla reagují na intenzitu venkovního světla a také na pohyb lidí či techniky. Topení zajistí tepelná čerpadla, díky kterým bude možné sklad zároveň v letních měsících chladit. Na místě bude i vybavení pro potřebný monitoring teploty a vlhkosti vzduchu.

Související

Nosnost střech bude uzpůsobena instalaci fotovoltaické elektrárny, se kterou se v budoucnu počítá. „Fotovoltaické panely pro výrobu solární energie plánuje Gebrüder Weiss postupně instalovat i v dalších svých pobočkách, aby tak dál snižoval závislost na omezených zdrojích,“ dodává Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. Ve druhém pololetí letošního roku tak budou instalovány na již postavenou část budovy v Jenči u Prahy, stejně jako na budovu pobočky v Syrovicích u Brna.

Kapacita areálu po dostavbě stoupne o 5000 paletových míst.
Kapacita areálu po dostavbě stoupne o 5000 paletových míst.
Foto: Gebrüder Weiss
Související