Developer GLP podepsal se společností Rohlig Suus Logistics smlouvu o pronájmu v GLP Parku Brno Holubice. Veškeré prostory v nově postaveném areálu o celkové rozloze 72 tisíc čtverečních metrů se tak podařilo plně pronajmout ještě před jeho dokončením, které je naplánováno na letošní srpen.

Společnost Rohlig Suus Logistics, která již v roce 2022 podepsala smlouvu o pronájmu plochy o rozloze 8500 čtverečních metrů, pronajatou plochu letos rozšíří o dalších 4400 čtverečních metrů. Jiří Chládek, generální ředitel společnosti Rohlig Suus Logistics, k tomu říká:

„Nedávnou akvizicí společnosti Joppa Logistics společnost Suus téměř zdvojnásobila svůj podíl na trhu v České republice. Naším hlavním cílem je dále posílit naše aktivity v regionu, zejména v oblasti silniční a námořní sběrné přepravy a také kontraktní logistiky. Klíčovou roli při dosažení tohoto cíle sehrají moderní prostory v Holubicích, které umožní nabídnout našim klientům výjimečnou kvalitu a širokou škálu služeb. Společnost GLP se významně podílí na našem růstu a poskytuje nám více než jen skladová řešení. Jejich služby s přidanou hodnotou, jako například zajištění klienta do podnájmu námi nevyužitých prostor, dokazují jejich odhodlání přispívat k našemu úspěchu. Vážíme si jejich podpory při optimalizaci našich aktivit a jejich snahy poskytovat přidanou hodnotu.“

Související

V holubickém parku podepsaly již dříve nájemní smlouvy i další významné firmy. Například logisticko-technologická společnost Zásilkovna, patřící do skupiny Packeta, bude například v areálu provozovat moderní distribuční centrum. Společnost fischer automotive systems bude areál využívat k montáži komponentů pro interiéry vozidel, jako jsou větrací mřížky, výdechy klimatizace, úložné prostory a další vybavení zajišťující komfort ve vozidlech. Fast ČR plánuje z areálu distribuovat zboží v Čechách a na Moravě a poskytovat servis elektroniky.

Moderní prostory pro nové provozy

Developerský projekt v Holubicích je jedinečný nejen díky ve své třídě nejvyšším technologickým a ESG standardům, ale také schopností nabízet nájemcům flexibilní využití prostor. Park o celkové rozloze 72 tisíc čtverečních metrů tak umožňuje pojmout různé typy provozů zahrnující logistiku a distribuci, výrobu autodílů, kancelářské prostory anebo také jídelnu pro zaměstnance.

„Česká republika je jednou z nejprůmyslovějších zemí v Evropě, kde mnoho výrobních podniků expanduje a hledá nové, moderní prostory. Potřebují kvalitní budovy těch nejvyšších standardů, do nichž mohou umístit své výrobní linky nebo robotizované distribuční systémy. GLP má tak coby lídr trhu jedinečnou příležitost vybudovat a následně provozovat průmyslové parky v té nejvyšší kvalitě a zároveň nabídnout zákazníkům tolik potřebnou flexibilitu,“ dodává Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Holubický areál je připraven na e-mobilitu

GLP Park Brno Holubice je postaven podle nejvyšších technických standardů a udržitelnosti, přičemž dosáhl hodnocení BREEAM Excellent. Budovy jsou energeticky úsporné díky nadstandardní izolaci (200 milimetrů) a navíc vybaveny tepelnými čerpadly.

Současně se buduje infrastruktura pro e-mobilitu, která zahrnuje dobíjecí stanice pro elektromobily a e-dodávky s nosností do pěti tun, které klientům umožní realizovat takzvanou e-mobilitu poslední míle. Dešťová voda bude využívána jako užitková, například pro splachování toalet nebo zalévání zeleně.

Holubický park byl navržen a postaven jako tzv. digitální dvojče s využitím modelování BIM. Prostory jsou navíc vybaveny datovými senzory umožňujícími sbírat provozní informace, jež jsou následně využity v unikátním systému pro správu budov „twiGIS“, který zajišťuje efektivní provoz a údržbu areálu.

Související