Významný poskytovatel fulfillmentových služeb ve střední a východní Evropě, společnost Fulfillment by FHB Group, završila sérii plánovaných milionových investic do automatizace a digitalizace logistických procesů. V hlavním skladu ve Svätém Juru se tak společnost rozrostla o různá automatizovaná balicí zařízení, sortery, dopravníky a nová vozidla. S ohledem na narůstající počet klientů společnost v srpnu otevřela další logistické centrum v Senci, které je rovněž vybaveno nejmodernějšími technologiemi. V aktuální tiskové zprávě to sdělil Rastislav Tinák, PR a marketingový manažer ve Fulfillment by FHB Group.

Řešení pro prudký růst

Nepřetržitý rozvoj kapacit a vybavení je odpovědí na aktuální výrazné zvýšení poptávky ze strany e-commerce podniků o služby společnosti Fulfillment by FHB Group. Nábor nových klientů od konce roku 2022 získal ještě výraznější obrátky, což se podle Rastislava Tináka odráželo zajímavým trendem v podobě násobného měsíčního nárůstu doručených zásilek. Výsledkem jsou pravidelná rekordní čísla, ať co se týká denních, týdenních nebo měsíčních odbavených objemů objednávek.

„Je nutné být připraven zvládat nárůst počtu doručovaných balíků a zároveň si udržet aktuální rostoucí trend společnosti. Přirozeným dlouhodobým řešením je proto zavádění nových technologií, rozšiřování skladových kapacit a služeb, zvelebování vozového parku, ale také otevření nových pracovních pozic na více úrovních,“ říká Rastislav Tinák.

Související

Otevření nových prostor a růst objednávek se neobejde i bez zkušené a odborné pracovní síly. Fulfillment by FHB Group proto aktuálně nabírá nové zaměstnance.

Sklady pomáhají řídit systémy AI

Oba zmiňované sklady jsou vybaveny unikátními technologiemi. Balící a sortovací stroje dokáží zpracovat desetitisíce balíků denně v různých formách. Balení do krabic má na starosti balicí linka Everest, která během hodiny zabalí až 1100 zásilek. Mezi její další specifika patří i ekologické a bezpečné balení přesně na míru, díky čemuž šetří až polovinu materiálu oproti jiným linkám.

Alternativní forma zabalení produktů je také do fóliových obalů, které zajišťuje automatizovaná linka BVM Comtex. Zajímavostí nezaostává ani zařízení Priority Pack, které zabalením do recyklovatelné papírové obálky minimalizuje pohyb produktu, čímž zároveň zvyšuje jeho bezpečnost během přepravy. Balicí stroj eComPack umí zastat dříve ruční vkládání produktů do obálek.

Následující částí fulfillmentu je třídění podle země doručení, které ve společnosti probíhá prostřednictvím automatizovaných „custom-made“ sorterů a robotů. Jejich kombinace s balícími linkami pomáhá nejen zrychlovat proces, ale zároveň eliminovat chybovost téměř na nulu.

Obě logistická centra jsou vybavena vícepodlažními mezaninovými regály, které v kombinaci v kombinaci s paletovými regály mají kapacitu několika stovek tisíc boxů. Systémy umělé inteligence (AI) zajišťují co nejefektivnější příjem, skladování, pickování a ostatní části logistického procesu, upozorňuje Rastislav Tinák. Ve skladech nevznikají žádná prodlení a také díky vlastní celoevropské dopravní síti probíhá doručení zásilek již do 24 až 48 hodin od přijetí objednávky.

Související