V srpnu začaly půlroční stavební práce na rozšiřování centrály Gebrüder Weiss v Jenči u Prahy, kde vzniknou dvě nové skladové haly s plochou 4400 metrů čtverečních a kapacitou 5000 paletových míst. Rozšíření stávajícího prostoru podpoří vysoké standardy kvality služeb, které společnost poskytuje zákazníkům v oblasti kontraktní logistiky a logistických řešení na míru.

Skvělá vybavenost hal zase přinese podnětné a příjemné pracovní prostředí zaměstnancům. Obě tyto hodnoty jsou pro společnost klíčové. „Investice do moderního vybavení skladových hal je možná díky dlouhodobému úspěchu Gebrüder Weiss na českém trhu, za kterým stojí píle a skvělá práce našich zaměstnanců,“ uvádí Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss ČR pro oblast Čechy.

Nosnost střech dvou nových skladových hal je uzpůsobena tak, aby umožnila instalaci fotovoltaické elektrárny, se kterou se počítá ještě do konce roku 2023. Fotovoltaické panely pro výrobu solární energie jsou v plánu i v dalších pobočkách Gebrüder Weiss, například v Syrovicích u Brna, a to s ohledem na plnění naplánovaného cíle dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality.

Související

Nechybí ani další moderní výbava skladových hal na základě nových technologií – vybaveny budou například inteligentním LED osvětlením, jehož čidla reagují na intenzitu venkovního světla a také na pohyb lidí či techniky. Topení zajistí tepelná čerpadla, díky kterým bude možné sklad zároveň v letních měsících chladit. Na místě bude i systém pro monitoring teploty a vlhkosti vzduchu.

„Dostavba moderních hal přinese rozšíření logistické plochy pro kontraktní logistiku, a to i v oblasti skladování nebezpečného zboží, kde přibude více než 300 paletových míst pro hořlaviny 1. a 2. třídy a také plocha pro skladování kapalných peroxidů v teplotním režimu,“ říká obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR Jan Kodada a dodává: „Rozšíření jenečského areálu podpoří vysoký standard služeb pro naše zákazníky a zároveň je důležitým krokem v oblasti udržitelnosti, což patří k hlavním firemním hodnotám Gebrüder Weiss.“

Související