V srpnu 2023 zahájil Yusen Logistics (Czech) spolupráci se společností Mondi Štětí. Partnerství bylo v září stvrzeno předáním symbolického klíče od nové budovy skladu v areálu parku P3 Lovosice. Yusen zde pro společnost Mondi zajištuje komplexní skladovací služby, zahrnující mj. vykládky materiálu přicházejícího z výrobního závodu ve Štětí, interní manipulaci i nakládky k cílovým zákazníkům. Společnost Yusen Logistics (Czech) o tom referovala v aktuálním tiskovém oznámení, o projektu jsme poprvé psali letos v červnu ZDE.

Kromě skladových procesů Yusen pro partnera Mondi zabezpečuje i kyvadlové přepravy mezi výrobním závodem a skladem. Při dokončení náběhové křivky bude denní objem činit zhruba 500 tun materiálu převezeného z výrobního závodu do skladu a stejný objem bude v pracovní dny činit i denní expedice k zákazníkům společnosti Mondi.

Společnost Mondi Štětí je největším výrobcem kraftového papíru a buničiny v České republice a jedním z největších hráčů v tomto oboru v Evropě. Ve Štětí poblíž Lovosic vyrábí udržitelné papírové materiály jako například pytlový papír, strojově hlazený papír nebo papír s příměsí recyklátu.

Předání symbolického klíče od nové budovy skladu v areálu parku P3 Lovosice: uprostřed Ilona Lipovská, Mondi Štětí a Hynek Staněk, Yusen Logistics (Czech)
Předání symbolického klíče od nové budovy skladu v areálu parku P3 Lovosice: uprostřed Ilona Lipovská, Mondi Štětí a Hynek Staněk, Yusen Logistics (Czech)
Foto: Yusen Logistics

Budova skladu s celkovou plochou 15 tisíc metrů čtverečních zahrnuje 300 metrů čtverečních kancelářských prostor a zázemí pro zaměstnance, 24 vykládkových doků a dva drive-in doky. O operativu skladu se bude starat 20 zaměstnanců s provozem i o víkendech a svátcích. Celá plocha skladu je využita pro blokové skladování materiálu ve stozích rolí uložených až do výšky šesti metrů. „Pro naši společnost jde o zásadní krok v dalším rozvoji, o to zavazující, že začínáme novou spolupráci s tak významnou společností jako je Mondi. Do tohoto partnerství chceme přinést svoje dlouholeté znalosti a zkušenosti na poli logistiky, s cílem zlepšit logistické toky zákazníka a podílet se tak na jeho dalším růstu.“, uvádí k zahájení spolupráce s Mondi Hynek Staněk, managing director Yusen Logistics (Czech).

Role papíru jsou manipulovány technikou k tomu uzpůsobenou, konkrétně jde o čelní elektrické vozíky s přídavným zařízením – hydraulickými kleštěmi. Při jednom přesunu je možné odvézt dvě role až do celkové hmotnosti 2,6 tuny. Veškeré přesuny materiálu jsou monitorovány pomocí skenerů zajišťujících online komunikaci se skladovým systémem společnosti Yusen - Scale. Tento systém umožňuje širokou škálu konfigurací přinášejících efektivitu v uložení materiálu i skladových operacích, kromě toho nabízí i přehlednou vizualizaci dat, poskytující okamžitý náhled na operativní KPI.

Související

„Vizí Mondi je přispívat k lepšímu světu. Vyrábíme inovativní obalová řešení na bázi papíru, který je trvale udržitelným materiálem současnosti i budoucnosti. Při jejím naplňování se proto snažíme nepřetržitě modernizovat a hledat efektivnější řešení a postupy. Otevření nového skladu s moderním vybavením i službami je jedním z těchto kroků. Umožní nám dále rozšířit výrobu a udělat významný krok na cestě k dlouhodobě udržitelnému systému nejen výroby, ale i logistických služeb a celého dodavatelského řetězce,“ říká Ilona Lipovská, supply chain manager společnosti Mondi.  „Máme radost, že jsme uzavřeli spolupráci s partnerem, který je v oboru logistických řešení a služeb uznáván jako průkopník. Zároveň rozumí našim potřebám, sdílí naši vizi a má kapacity a know-how, které potřebujeme k dosažení našich ambiciózních cílů. Věříme, že i tímto krokem našim zákazníkům nabídneme ještě lepší produkty a služby.“

Související